O uzależnieniach

Kategorie
2022-08-10

Bezpieczne wakacje bez alkoholu - porady dla osób uzależnionych

Wakacje są czasem urlopów, wypoczynku, wyjazdów z rodziną i znajomymi. Dla osób trzeźwiejących (uzależnionych, które podjęły decyzję o abstynencji) może być to szczególnie trudny okres, kiedy pokus picia lub brania narkotyków jest znacznie większa niż zimą. Jak uniknąć nawrotu choroby alkoholowej w wakacje? Zapraszamy po praktyczne wskazówki.

2022-06-01

Ogólnopolski Dzień bez Alkoholu

Wszyscy doskonale pamiętają, że 1 czerwca wypada jedno z najradośniejszych świąt międzynarodowych - Dzień Dziecka. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest to także Ogólnopolski Dzień bez Alkoholu, nie bez powodu ustanowiony właśnie w tym terminie.

2023-01-31

Jak powiedzieć bliskim, że idę na odwyk?

Niełatwo przyznać się przed sobą do choroby alkoholowej. Równie trudno jest wyjawić smutną prawdę rodzinie, zwłaszcza jeśli od dłuższego czasu ukrywałeś przed nią ten problem. Jak rozmawiać ze współmałżonkiem, dziećmi, rodzicami i przyjaciółmi o chorobie oraz konieczności podjęcia terapii? Kiedy i gdzie przeprowadzić taką rozmowę? Jak przygotować się na ich reakcje?

2022-03-16

Dlaczego alkoholik nie je? Uzależnienie a dieta

Skutki alkoholizmu możemy zaobserwować w układzie pokarmowym. Nadmierne spożycie etanolu powoduje m.in. stłuszczenie i marskość wątroby, zapalenie trzustki, a także wrzody żołądka. Co gorsza, alkoholik może nawet zaniedbywać jedzenie, by pić coraz więcej. Dlaczego tak się dzieje? I jaką rolę w terapii alkoholowej odgrywa prawidłowa dieta?

2022-03-03

Terapia grupowa w uzależnieniach

Czym różni się terapia uzależnień od innych terapii? Jakie są korzyści z terapii grupowej? Dlaczego uważamy, że jest to najskuteczniejsza metoda leczenia uzależnień? Jak wygląda terapia grupowa? Poznaj odpowiedzi w artykule, zapraszamy do lektury.

2022-02-12

Jak cieszyć się Walentynkami bez alkoholu?

W naszej kulturze świętowanie rozmaitych okazji z udziałem alkoholu jest powszechnie akceptowane. Dla trzeźwiejących alkoholików takie święta mogą być niezwykle trudne. W artykule pragniemy podzielić się sugestiami, jak cieszyć się Dniem Zakochanych bez picia. Zapraszamy.

2023-01-31

Nowy adres Naszego Domu - przeprowadziliśmy się

Przeprowadzka do nowego budynku to wielka zmiana na lepsze zarówno dla nas, jak i uczestników terapii. Jesteśmy niezwykle dumni z frekwencji na mitingach oraz grupach wsparcia, a także z tego, że coraz więcej osób dowiaduje się o naszym Ośrodku.

2022-01-17

Depresja i alkoholizm

Jaki związek ma depresja z alkoholizmem? Czy osoby z depresją piją więcej alkoholu? Czy to alkoholizm powoduje depresję, czy depresja alkoholizm? Zapraszamy po dawkę wiedzy.

2021-12-09

Zaniki pamięci po alkoholu. Jak picie wpływa na pamięć?

Jedną z bardzo ważnych dla człowieka zdolności jest pamięć, która w wyniku nadużywania alkoholu może ulec poważnemu uszkodzeniu. Dlaczego picie alkoholu powoduje problemy z pamięcią? Czy można je odwrócić? Sprawdź, czy któryś z objawów krótko- lub długotrwałego uszkodzenia pamięci dotyczy właśnie Ciebie.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję