Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Współuzależnienie - pomoc dla rodzin z problemem alkoholowym

Wystarczą dwa lata życia z czynnym alkoholikiem, aby u żony czy partnerki pojawiły się objawy współuzależnienia, czyli wadliwego przystosowania się do chorej sytuacji. Życie z osoba uzależnioną od alkoholu powoduje, że partnerki/żony/partnerzy/mężowie dostosowują się do zachowania osób pijących, stopniowo przejmując za nich odpowiedzialność, niejednokrotnie rezygnując z osobistych planów i celów.

Narastanie problemu alkoholowego skłania je do szukania sposobów pozwalających im przetrwać w sytuacji permanentnego stresu , braku poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Szukają spokoju poprzez wzmożone kontrolowanie picia i zachowania alkoholika, pomaganie mu, wyręczanie go i zdejmowanie z niego odpowiedzialności , dawanie mu ?jeszcze jednej? szansy.

Aby poprawić jakość swojego życia osoby współuzależnione potrzebują pomocy niezależnie od tego, czy alkoholik podejmie leczenie i czy zatrzyma picie, czy będzie pił dalej.

Rodzinom osób uzależnionych proponujemy:

  • konsultacje indywidualne z terapeutami lub psychologiem, konsultacje telefoniczne, mailowe - poza ustalonymi godzinami pracy terapeutycznej ośrodka, bezpłatne
  • wsparcie w procesie motywowania osób uzależnionych od alkoholu do podjęcia terapii,
  • warsztaty dla osób współuzależnionych,
  • warsztaty poprawy komunikacji w związkach z problemem alkoholowym.

 

Nasza oferta


"NASZ DOM"

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM zlokalizowany jest w Masłowie koło Kielc.


26-001 Masłów Drugi
ul. Krajobrazowa 85,
Kielce, woj. świętokrzyskie, Polska

Napisz do nas

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję