Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Mitingi AA i NA

Detoks i późniejsza terapia to pierwsze kroki w procesie zdrowienia. Istotną częścią życia po przebytym leczeniu jest dalszy postęp w kierunku trzeźwienia.

W Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień NASZ DOM odbywają się mitingi AA oraz mitingi NA:

Mitingi AA (Anonimowi Alkoholicy) - w każdy wtorek i sobotę o godzinie 18:00.

Mitingi NA (Anonimowi Narkomani) - w każdą niedzielę o godzinie 17:00.

W Naszym Domu oferujemy także wsparcie dla osób współuzależnionych.

Grupa dla osób współuzależnionych - w każdą sobotę o godzinie 18.00.

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Dariuszem Siudakiem pod numerem telefonu: 698 323 698.

 

Na czym polega miting AA?

Miting AA i NA to spotkania osób uzależnionych. W Naszym Domu są to kameralne spotkania, na których poruszane są tematy związane z procesem zdrowienia, uzależnieniami, uczuciami, emocjami. Wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń osób pragnących prowadzić trzeźwe życie to bardzo istotny element terapeutyczny.

Wspólnoty AA i NA są dobrowolnymi, samopomocowymi grupami osób uzależnionych od alkoholu etylowego lub innych substancji tworzone w celu utrzymania trzeźwości własnej i  wspomagania innych uzależnionych w jej osiąganiu. Jedynym warunkiem dołączenia do wspólnoty jest chęć zaprzestania picia czy brania. Nie ma żadnych opłat, jedynie dobrowolne datki.

Dlaczego anonimowi?

Na szczeblu osobistym anonimowość gwarantuje wszystkim uczestnikom AA i NA ochronę przed zidentyfikowaniem ich jako alkoholików, narkomanów, co jest szczególnie ważne dla nowicjuszy, ma kluczowe znaczenie w stworzeniu atmosfery ufności i otwartości - większość uzależnionych wstydzi się swojego picia i obawia publicznego ujawnienia.

Na szczeblu kontaktów z mediami (prasą, radiem, telewizją, filmem) anonimowość jest dobitnym wyrazem równości wszystkich we wspólnocie, hamując zarazem zapędy tych, którzy mogliby wykorzystać swoją przynależność do AA w celu osiągnięcia uznania, wpływów lub korzyści osobistych.

Wspólne trwanie w trzeźwości jest budujące i motywujące, także obserwowanie zmagań innych pozwala na łatwiejsze odnalezienie się w “trzeźwej” rzeczywistości.
Korzystanie z doświadczeń innych, wspólne spędzenie czasu i rozmowy pokazują, że nie jest się samemu ze swoim problemem.

W “Naszym Domu” jesteśmy przekonani, że terapia to tylko początek, a w procesie zdrowienia ogromne znaczenie ma wzajemna pomoc udzielana jednemu uzależnionemu przez drugiego uzależnionego.

O UZALEŻNIENIACH

 • Ile trwa odwyk alkoholowy?

  Ile trwa i z jakich etapów składa się odwyk alkoholowy? Od czego zależy czas trwania terapii alkoholowej? Czy i kiedy konieczny jest detoks (odtrucie organizmu)? Wyjaśniamy w artykule.

 • Co podać alkoholikowi, żeby przestał pić?

  Co podać alkoholikowi, żeby przestał pić - czyli środki farmakologiczne stosowane w leczeniu uzależnień. W tekście piszemy również, jaką rolę odgrywają leki w terapii alkoholowej. Zaprasz

 • Dobrowolne leczenie odwykowe

  Dowiedz się, z jakich form terapii możesz skorzystać i jak zapisać się do poradni alkoholowej. Sprawdź, czym różni się odwyk w prywatnym ośrodku uzależnień od terapii w placówce państwow

 • Uzależnienie od hazardu

  Uzależnienie od hazardu należy do uzależnień behawioralnych. Tego typu nałóg polega na kompulsywnym wykonywaniu jakiejś czynności w celu osiągnięcia korzyści emocjonalnej, np. lepszej samoo

 • Zapaść po narkotykach - objawy i leczenie

  Osoba uzależniona od narkotyków stopniowo traci kontrolę nad ilością zażywanych środków odurzających. W ten sposób narkoman naraża się na zapaść po narkotykach. Objawy tego zaburzenia s

 • Przymusowe leczenie alkoholika

  Bardzo często spotykamy się z pytaniami: Jak zmusić męża alkoholika na leczenie? Jak zmusić alkoholika do leczenia? Gdzie zgłosić alkoholika na leczenie? Jak leczyć alkoholika bez jego zgody

Nasza oferta

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję