Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Odwyk alkoholowy

Konsultacje w Prywatnym Ośrodku Odwykowym NASZ DOM

Prywatne leczenie odwykowe, które odbywa się "Naszym Domu" to nie tylko terapia, ale również pomoc i wsparcie po zakończonym leczeniu. To odwyk dla alkoholików i narkomanów nie tylko w formie otwartych mitingów, ale również konsultacji.

Terapeuci w Naszym Domu są otwarci i chętni do pomocy wszystkim uzależnionym, którzy pragną prowadzić satysfakcjonujące, trzeźwe życie. Nawet po zakończonym prywatnym leczeniu odwykowym możesz liczyć na pomoc.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia na jakimkolwiek etapie procesu trzeźwienia lub po prostu z kimś porozmawiać
- skontaktuj się z nami.

prywatny odwyk alkoholowy, odwyk dla alkoholików Kielce

Odwyk alkoholowy - pozwól sobie pomóc

W procesie leczenia choroby uzależnienia, w motywowaniu bliskich do terapii odwykowej ważne jest wyczucie chwili. W momentach kryzysowych ważna jest możliwość jak najszybszej, najlepiej natychmiastowej rozmowy, może nawet spotkania z kimś, kto potrafi wesprzeć, wskazać kierunek postępowania czy wyciągnąć z przejściowego kłopotu.

Odwyk alkoholowy w naszym Ośrodku nie przypomina leczenia szpitalnego. Panuje tutaj domowa atmosfera wzajemnej pomocy i wsparcia.

NASZ DOM służy pomocą wszystkim borykającym się z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, leków i hazardu. Poza godzinami pracy terapeutycznej ośrodka (9:00-17:00) oferujemy naszym pacjentom możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych: osobiście lub telefonicznie.

 • Jeśli bezskutecznie borykasz się z chorobą alkoholową,
 • Jeśli bliska Tobie osoba pije i nie wiesz, co zrobić,
 • Jeśli boisz się, że bliska osoba wróci do picia,
 • Jeśli szukasz sposobów, aby ochronić siebie i swoje dzieci,

Skontaktuj się z nami!

kontakt@alkoholizm-leczenie.eu

Terapeuta uzależnień Dariusz Siudak
Tel. 698 323 698

Odwyk alkoholowy

Jak wygląda odwyk alkoholowy?

Prywatne leczenie alkoholizmu na odwyku wygląda inaczej niż terapia ambulatoryjna (dochodząca) czy leczenie w ramach NFZ. O wszystkich różnicach pisaliśmy tutaj: Dlaczego prywatny ośrodek jest najskuteczniejszą formą terapii uzależnień?

Odwyk alkoholowy w Naszym Domu to 4 tygodnie (5, jeśli osoba uzależniona wymaga odtrucia organizmu, czyli tzw. detoksu) intensywnych zajęć terapeutycznych, przede wszystkim grupowych. Każdego dnia terapeuci prowadzą około 8 godzin zajęć, umożliwiamy również konsultacje psychologiczne i psychiatryczne w trakcie pobytu.

Uczestnicy leczenia zobowiązani są także do uczęszczania na mitingi AA i NA (3 razy w tygodniu), gdzie mogą zarówno podzielić się swoimi myślami, jak i posłuchać doświadczenia innych zdrowiejących uzależnionych, którzy trzeźwieją od lat. Dzięki wieloletniej pracy terapeutycznej w różnych placówkach zdajemy sobie sprawę, że wielu alkoholików czy narkomanów nigdy wcześniej nie słyszało o Wspólnotach, które w procesie zdrowienia są nieocenioną pomocą. Nie tylko pomagają zachować abstynencję - to przestrzeń, gdzie można poznać trzeźwych przyjaciół, zbudować siatkę wsparcia, przeżyć i zostawić swoje emocje, zyskać, ale też dawać wsparcie innym. To miejsce, które pokazuje uzależnionym, że nie są sami ze swoimi problemami, że nie są jedynymi chorymi ludźmi i że w każdej chwili mogą sięgnąć po pomoc.

PLAN DNIA

ZESPÓŁ OŚRODKA

Odwyk od alkoholu czy narkotyków nie kończy się wraz z opuszczeniem Ośrodka. Prywatne leczenie odwykowe to początek, gdzie uczestnicy poznają specyfikę choroby - jej mechanizmy i sposób działania, uczą się rozpoznawać i radzić sobie z głodami, dowiadują się, czym są nawroty, a przede wszystkim pracują na swoich emocjach. NASZ DOM przygotowuje osoby uzależnione do życia poza murami Ośrodka, przekazuje im narzędzia, które pozwalają na zachowanie abstynencji, ale nie tylko! Trzeźwienie to znacznie więcej - to poprawa jakości życia, które można kontynuować w zgodzie ze sobą i bliskimi, z godnością i akceptacją swojej choroby, bez wstydu, żalu i lęku, że może się nie udać. Zdrowienie to proces trwający całe życie, a my wskazujemy drogę, dzięki której tak wielu uzależnionych cieszy się teraz każdym dniem bez alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

TERAPIA - ALKOHOLIZM

TERAPIA - NARKOMANIA

Poszukujesz bezpiecznego miejsca na prywatny odwyk alkoholowy lub narkotykowy?
Zadzwoń do mnie i zapytaj o wolne miejsca.

Prywatny odwyk alkoholowy

O UZALEŻNIENIACH

 • Leki uzależniające - jak łatwo zostać ofiarą farmakologii

  Specjaliści na całym świecie alarmują o narastającej fali problemów związanych z lekami uzależniającymi. Od benzodiazepin, przez opioidy, aż po stymulanty - lista leków, które mogą prowad

 • Trzeźwy alkoholik - zachowanie, pułapki myślenia

  Trzeźwiejący alkoholik to osoba, która nie tylko podjęła się abstynencji, ale też postanowiła zdrowieć, czyli nabywać podstawowe umiejętności funkcjonowania w życiu bez alkoholu i innych

 • Odstawienie narkotyków - zespół abstynencyjny

  Uzależnienie od narkotyków nie jest wyborem, słabością charakteru czy brakiem silnej woli – to poważna, śmiertelna choroba. Jednym z najbardziej wyraźnych i alarmujących objawów jest zesp

 • Wpływ alkoholu na mózg

  Czy alkohol niszczy mózg? Pytanie retoryczne. Alkohol negatywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu - to fakt. Nie ma tu żadnej tajemnicy. Regularne picie może prowadzić do nieodwracalnych zmian w m

 • Narkotyki a depresja - dlaczego tak cierpisz?

  Jedną z moich największych auto-manipulacji w czynnym uzależnieniu było przekonanie, że cierpię na depresję, a narkotyki pomagają mi sobie radzić z tym potwornym stanem. Wtedy jeszcze nie zda

 • Uzależnienie od kokainy

  Uzależnienie jest chorobą, która polega na patologicznej, desperackiej ucieczce od własnych emocji poprzez zmianę stanu świadomości za pomocą substancji lub zachowania. Kokaina natomiast uzale

Nasza oferta

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję