Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

O uzależnieniach

Zapraszamy do pogłębiania wiedzy na temat funkcjonowania Prywatnego Ośrodka Terapii NASZ DOM, uzależnień oraz psychologii człowieka. Życzymy przyjemniej lektury.

Kategorie

Jak leczymy alkoholizm?

Jesteśmy zespołem, który przeszedł przez własne uzależnienia i od około 30 lat jest czysty od substancji, od których jest uzależniony. Mamy własne doświadczenia sprzed terapii, z terapii i dotychczasowego trzeźwienia. Dowiedz się, w jaki sposób pomagamy osobom uzależnionym.

Dlaczego zmotywowanie alkoholika do leczenia jest tak trudne?

Każda osoba, która żyje w otoczeniu pijącego alkoholika chciałaby usłyszeć "chyba naprawdę mam problem z alkoholem, muszę zapisać się na leczenie...". Jednak taki scenariusz raczej się nie zdarza. Dlaczego?

Zespół Abstynencyjny i powikłania

Alkoholowy Zespół Abstynencyjny (AZA) to jeden z bardzo poważnych objawów choroby alkoholowej. Jak go rozpoznać? Skąd się bierze i jakie powikłania niesie ze sobą Zespół Abstynencyjny?

Czym jest głód alkoholowy?

Głód alkoholowy jest jednym z objawów uzależnienia. W wielu przypadkach prowadzi do złamania abstynencji. Jakie są jego przyczyny, objawy i jak sobie z nim radzić?

Ciąg alkoholowy - jak się objawia? Ile trwa? Jak przerwać ciąg alkoholowy?

Ciąg alkoholowy w uzależnieniu. Ile trwa ciąg alkoholowy? Jak się objawia? W jaki sposób bezpiecznie przerwć tzw. cug alkoholowy?

Czy dajemy gwarancję na skuteczność terapii?

Często w Państwa telefonach pojawia się pytanie: jaką dajecie gwarancję na skuteczność terapii? To pytanie ma dwa aspekty warte zastanowienia się nad nimi. Po pierwsze - gwarancja. Przyszło mi do głowy, że to jest trochę tak, jakby zapisując dziecko do szkoły, rodzice oczekiwali gwarancji, że dostanie ono nagrodę Nobla.

Nawroty w uzależnieniach

Nieodłącznym zagrożeniem w całym procesie trzeźwienia są nawroty choroby alkoholowej, a także innych substacji. Jest to proces często niezauważalny dla osoby trzeźwiejącej, dlatego tak ważna jest świadomość zarówno chorego, jak i jego bliskich. Zapraszamy do lektury.


"NASZ DOM"

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM zlokalizowany jest w Masłowie koło Kielc.


26-001 Masłów Drugi
ul. Krajobrazowa 85,
woj. świętokrzyskie, Polska

Napisz do nas