O uzależnieniach

Zapraszamy do pogłębiania wiedzy na temat funkcjonowania Prywatnego Ośrodka Terapii NASZ DOM, uzależnień oraz psychologii człowieka. Życzymy przyjemniej lektury.

Kategorie
2023-09-26

Odstawienie narkotyków - zespół abstynencyjny

Uzależnienie od narkotyków nie jest wyborem, słabością charakteru czy brakiem silnej woli – to poważna, śmiertelna choroba. Jednym z najbardziej wyraźnych i alarmujących objawów jest zespół abstynencyjny po odstawieniu narkotyków.

2023-09-19

Wpływ alkoholu na mózg

Czy alkohol niszczy mózg? Pytanie retoryczne. Alkohol negatywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu - to fakt. Nie ma tu żadnej tajemnicy. Regularne picie może prowadzić do nieodwracalnych zmian w mózgu, co bezpośrednio przekłada się na jakość każdej sfery życia człowieka. Dowiedz się więcej w artykule.

2023-09-04

Narkotyki a depresja - dlaczego tak cierpisz?

Jedną z moich największych auto-manipulacji w czynnym uzależnieniu było przekonanie, że cierpię na depresję, a narkotyki pomagają mi sobie radzić z tym potwornym stanem. Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że te dwa zagadnienia są ze sobą ściśle powiązane i tworzą spiralę wzajemnie nakręcających się problemów.

2023-09-01

Uzależnienie od kokainy

Uzależnienie jest chorobą, która polega na patologicznej, desperackiej ucieczce od własnych emocji poprzez zmianę stanu świadomości za pomocą substancji lub zachowania. Kokaina natomiast uzależnia bardzo szybko. Jakie są objawy uzależnienia od kokainy? Jak rozpoznać, że ktoś jest uzależniony? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w treści. Zapraszamy.

2023-09-01

Jak odmówić picia alkoholu?

Społeczne oczekiwania są ogromne. Ludzie mogą nie być w stanie zrozumieć, że możesz postrzegać alkohol jako truciznę - a jest nią, tak samo, jak inne narkotyki. I właśnie tutaj pojawia się pytanie - jak odmawiać alkoholu i czuć się z tym dobrze?

2023-08-30

Rodzaje uzależnień

Każdy rodzaj uzależnienia ma wspólne cechy - po czasie staje się czymś więcej niż nawykiem czy formą spędzania czasu. Substancja lub czynność zamieniają się w konieczność, bez których trudno się obejść, a życie bez nich wydaje się niepełne i pozbawione sensu.

2023-08-28

Agresja po alkoholu

Agresja po alkoholu jest jednym z bardzo niepokojących i destrukcyjnych zachowań związanych z piciem. Nie można lekceważyć problemu agresji wywołanej alkoholem. Ze względu na szerokie spektrum jej manifestacji, jest zagrożeniem nie tylko dla samej osoby pijącej, ale także dla całego otoczenia.

2023-08-25

Wyzwalacze uzależnienia

Treść tego artykułu jest dedykowana przede wszystkim osobom uzależnionym, które zdecydowały się na życie w trzeźwości oraz tym, które są bliskie podjęcia takiego kroku. Świadomość tego czym są, skąd się biorą, jak rozpoznać i jak sobie radzić z wyzwalaczami uzależnienia jest podstawą procesu zdrowienia.

2023-08-23

Uzależnienie od dopalaczy

Dopalacze są syntetycznymi substancjami chemicznymi zaprojektowanymi w taki sposób, żeby naśladować działanie znanych narkotyków, takich jak marihuana, kokaina czy ecstasy. Co istotne, ich skład chemiczny jest nieustannie modyfikowany, co sprawia, że są one nieprzewidywalne i stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

2023-08-23

Czym zastąpić picie alkoholu?

Kiedy w głowie człowieka pojawia się myśl o rezygnacji lub tymczasowym zaprzestaniu picia to znaczy, że alkohol w jakiś sposób negatywnie wpływa na jego zdrowie lub aspekty życiowe. O ile pytanie "Czym zastąpić picie alkoholu?" może wydawać się naturalne w przypadku osób uzależnionych w trakcie trzeźwienia, o tyle w przypadku osób, które są nieświadome potencjalnego zagrożenia, najprawdopodobniej oznacza ono rozwój choroby uzależnienia.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję