O uzależnieniach

Zapraszamy do pogłębiania wiedzy na temat funkcjonowania Prywatnego Ośrodka Terapii NASZ DOM, uzależnień oraz psychologii człowieka. Życzymy przyjemniej lektury.

Kategorie
2024-05-17

Zatrucie alkoholowe - czym jest i do czego prowadzi?

Zatrucie alkoholowe to stan, w którym poziom alkoholu we krwi jest na tyle wysoki, że powoduje zaburzenia funkcjonowania organizmu. Jest skutkiem spożycia większej ilości alkoholu, niż organizm jest w stanie metabolizować. Sprawdź, czym grozi zatrucie alkoholowe i jak sobie radzić.

2024-01-08

Leki uzależniające - jak łatwo zostać ofiarą farmakologii

Specjaliści na całym świecie alarmują o narastającej fali problemów związanych z lekami uzależniającymi. Od benzodiazepin, przez opioidy, aż po stymulanty - lista leków, które mogą prowadzić do uzależnienia, jest długa i różnorodna. Zapraszamy do lektury na temat leków, które uzależniają.

2023-11-21

Trzeźwy alkoholik - zachowanie, pułapki myślenia

Trzeźwiejący alkoholik to osoba, która nie tylko podjęła się abstynencji, ale też postanowiła zdrowieć, czyli nabywać podstawowe umiejętności funkcjonowania w życiu bez alkoholu i innych narkotyków.

Jak sobie radzić na początku abstynencji? Jakie mogą pojawić się pułapki choroby alkoholowej? Zapraszam do artykułu.

2023-09-26

Odstawienie narkotyków - zespół abstynencyjny

Uzależnienie od narkotyków nie jest wyborem, słabością charakteru czy brakiem silnej woli – to poważna, śmiertelna choroba. Jednym z najbardziej wyraźnych i alarmujących objawów jest zespół abstynencyjny po odstawieniu narkotyków.

2023-09-19

Wpływ alkoholu na mózg

Czy alkohol niszczy mózg? Pytanie retoryczne. Alkohol negatywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu - to fakt. Nie ma tu żadnej tajemnicy. Regularne picie może prowadzić do nieodwracalnych zmian w mózgu, co bezpośrednio przekłada się na jakość każdej sfery życia człowieka. Dowiedz się więcej w artykule.

2023-09-04

Narkotyki a depresja - dlaczego tak cierpisz?

Jedną z moich największych auto-manipulacji w czynnym uzależnieniu było przekonanie, że cierpię na depresję, a narkotyki pomagają mi sobie radzić z tym potwornym stanem. Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że te dwa zagadnienia są ze sobą ściśle powiązane i tworzą spiralę wzajemnie nakręcających się problemów.

2023-09-01

Uzależnienie od kokainy

Uzależnienie jest chorobą, która polega na patologicznej, desperackiej ucieczce od własnych emocji poprzez zmianę stanu świadomości za pomocą substancji lub zachowania. Kokaina natomiast uzależnia bardzo szybko. Jakie są objawy uzależnienia od kokainy? Jak rozpoznać, że ktoś jest uzależniony? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w treści. Zapraszamy.

2023-09-01

Jak odmówić picia alkoholu?

Społeczne oczekiwania są ogromne. Ludzie mogą nie być w stanie zrozumieć, że możesz postrzegać alkohol jako truciznę - a jest nią, tak samo, jak inne narkotyki. I właśnie tutaj pojawia się pytanie - jak odmawiać alkoholu i czuć się z tym dobrze?

2023-08-30

Rodzaje uzależnień

Każdy rodzaj uzależnienia ma wspólne cechy - po czasie staje się czymś więcej niż nawykiem czy formą spędzania czasu. Substancja lub czynność zamieniają się w konieczność, bez których trudno się obejść, a życie bez nich wydaje się niepełne i pozbawione sensu.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję