O uzależnieniach

Kategorie
2021-01-28

Dlaczego alkoholicy myślą, że nie są alkoholikami?

Dlaczego alkoholik uważa i jest przekonany, że alkoholikiem nie jest? Jak to się dzieje, że nie zdaje sobie sprawy ze swojego uzależnienia? Dlaczego alkoholizm jest tak nietypową chorobą? Poznaj odpowiedzi na te i więcej pytań.

2023-01-31

Jak leczymy alkoholizm?

Jesteśmy zespołem, który przeszedł przez własne uzależnienia i od około 30 lat jest czysty od substancji, od których jest uzależniony. Mamy własne doświadczenia sprzed terapii, z terapii i dotychczasowego trzeźwienia. Dowiedz się, w jaki sposób pomagamy osobom uzależnionym.

2023-01-31

Zespół Abstynencyjny i powikłania

Alkoholowy Zespół Abstynencyjny (AZA) to jeden z bardzo poważnych objawów choroby alkoholowej. Jak go rozpoznać? Skąd się bierze i jakie powikłania niesie ze sobą Zespół Abstynencyjny?

2023-11-08

Czym jest głód alkoholowy?

Głód alkoholowy jest jednym z objawów uzależnienia. W wielu przypadkach prowadzi do złamania abstynencji. Jakie są jego przyczyny, objawy i jak sobie z nim radzić?

2023-01-31

Czy dajemy gwarancję na skuteczność terapii?

Często w Państwa telefonach pojawia się pytanie: jaką dajecie gwarancję na skuteczność terapii? To pytanie ma dwa aspekty warte zastanowienia się nad nimi. Po pierwsze - gwarancja. Przyszło mi do głowy, że to jest trochę tak, jakby zapisując dziecko do szkoły, rodzice oczekiwali gwarancji, że dostanie ono nagrodę Nobla.

2020-11-17

Nawroty w uzależnieniach

Nieodłącznym zagrożeniem w całym procesie trzeźwienia są nawroty choroby alkoholowej, a także innych substacji. Jest to proces często niezauważalny dla osoby trzeźwiejącej, dlatego tak ważna jest świadomość zarówno chorego, jak i jego bliskich. Zapraszamy do lektury.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję