O uzależnieniach

Kategorie
2023-07-17

Anonimowi Narkomani - pomoc dla uzależnionych

Według Anonimowych Narkomanów ciągła i nieprzerwana abstynencja jest najlepszym fundamentem dla zdrowienia. Jak wiadomo jest to ogromne wyzwanie, jednak uczestnictwo w mitingach jest skuteczną metodą, która może w tym pomóc. W jaki sposób? Zapraszam do artykułu.

2023-07-14

Grupy samopomocowe

Grupy samopomocowe to spotkania ludzi z tym samym problemem, którzy chcą wspierać się wzajemnie w rozwoju duchowym, emocjonalnym i zdrowieniu. Na spotkaniach grup samopomocowych nie ma specjalisty — na czym więc polegają? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

2023-07-14

Głód narkotykowy

Uzależnienie jest chorobą na całe życie —  nie da się z niej wyzdrowieć. Można jednak zatrzymać jej rozwój, a wówczas wzrasta szansa na spokojne i szczęśliwe życie, bez skrajnych objawów uzależnienia. Nie oznacza to, że objawy da się całkowicie wyeliminować. Jednym z takich objawów jest głód narkotykowy — może dotknąć więc wszystkich uzależnionych — bez względu na przebytą terapię czy okres czystości.

2023-07-12

Uzależnienie od mefedronu

Tym, co czyni mefedron szczególnie niebezpiecznym, jest jego zdolność do intensywnego stymulowania układu nerwowego, prowadząc do szybkiego, ale przejściowego wzrostu czujności, euforii i zwiększonej energii. Te efekty, choć krótkotrwałe, są silne i prowadzą do nadużywania — a w rezultacie uzależnienia.

2023-07-11

Psychika narkomana

Zrozumienie narkomanii wymaga spojrzenia nie tylko na aspekty biologiczne i chemiczne. Uzależnienie zmienia sposób myślenia, odczuwanie emocji i zachowanie. Wraz z rozwojem choroby w psychice narkomana następuje szereg zmian, którym poświęcam niniejszy artykuł. Zapraszam do lektury.

2023-06-23

Piwo bezalkoholowe a alkoholizm

Życie w trzeźwości wymaga wprowadzenia wielu zmian w życiu. Najważniejszą z nich jest rezygnacja z picia alkoholu, co prowadzi do zrozumiałych pytań o bezpieczeństwo w kontekście różnych innych opcji, takich jak piwo bezalkoholowe. W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić swój punkt widzenia na temat picia piwa bezalkoholowego przez osoby uzależnione od alkoholu.

2023-06-19

Zespół Korsakowa - pamięć w pułapce alkoholizmu

Zespół Korsakowa to poważne schorzenie mózgu, które rozwija się najczęściej na skutek uzależnienia od alkoholu. Charakteryzuje się przede wszystkim poważnymi problemami z pamięcią, choć towarzyszą mu także inne objawy. W tym artykule opisujemy, na czym polega ta neuropsychiatryczna choroba, jakie są jej objawy, przyczyny i metody leczenia.

2023-05-22

Psychoza alkoholowa - skutki uzależnienia od alkoholu

Psychoza alkoholowa to poważne zaburzenie psychiczne, które najczęściej występuje u osób z długotrwałym czynnym uzależnieniem od alkoholu. Stan ten jest związany z rozwojem objawów psychotycznych, o których przeczytasz w tym artykule.

2023-05-18

Zespół FAS. Picie alkoholu w ciąży

Alkoholowy Zespół Płodowy (FAS ang. Fetal Alcohol Syndrome) jest jednym z najcięższych wyników ekspozycji płodu na alkohol podczas ciąży. Choroba FAS jest nieodwracalna i prowadzi do trwałych problemów, które wpływają na każdy aspekt życia dziecka, a także później - w dorosłości. Dowiedz się więcej.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję