O uzależnieniach

Kategorie
2023-07-27

Co czuje alkoholik i jak się zachowuje, kiedy nie pije?

Prawie każdy z nas widział, doświadczył lub potrafi sobie wyobrazić zachowanie kogoś znajdującego się pod wpływem. Ale przecież osoby uzależnione nie są pijane przez 24 godziny na dobę. W artykule odpowiadamy na pytania: Co czuje alkoholik kiedy nie pije? Jak się zachowuje? Co myśli? I przede wszystkim - dlaczego tak się dzieje.

2023-07-24

Uzależnienie od piwa - czy codzienne picie piwa to alkoholizm?

Kiedy człowiek zaczyna się zastanawiać nad swoim stosunkiem do alkoholu, pierwszym odruchem jest zaprzeczenie, że istnieje jakikolwiek problem. Zaprzeczenie to potężne narzędzie, które pomaga uniknąć bólu i niewygodnej prawdy o sobie. Przeczytaj artykuł,  którym poruszamy temat uzależnienia od piwa.

2023-07-17

Anonimowi Narkomani - pomoc dla uzależnionych

Według Anonimowych Narkomanów ciągła i nieprzerwana abstynencja jest najlepszym fundamentem dla zdrowienia. Jak wiadomo jest to ogromne wyzwanie, jednak uczestnictwo w mitingach jest skuteczną metodą, która może w tym pomóc. W jaki sposób? Zapraszam do artykułu.

2023-07-14

Grupy samopomocowe

Grupy samopomocowe to spotkania ludzi z tym samym problemem, którzy chcą wspierać się wzajemnie w rozwoju duchowym, emocjonalnym i zdrowieniu. Na spotkaniach grup samopomocowych nie ma specjalisty — na czym więc polegają? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

2023-07-14

Głód narkotykowy

Uzależnienie jest chorobą na całe życie —  nie da się z niej wyzdrowieć. Można jednak zatrzymać jej rozwój, a wówczas wzrasta szansa na spokojne i szczęśliwe życie, bez skrajnych objawów uzależnienia. Nie oznacza to, że objawy da się całkowicie wyeliminować. Jednym z takich objawów jest głód narkotykowy — może dotknąć więc wszystkich uzależnionych — bez względu na przebytą terapię czy okres czystości.

2023-07-12

Uzależnienie od mefedronu

Tym, co czyni mefedron szczególnie niebezpiecznym, jest jego zdolność do intensywnego stymulowania układu nerwowego, prowadząc do szybkiego, ale przejściowego wzrostu czujności, euforii i zwiększonej energii. Te efekty, choć krótkotrwałe, są silne i prowadzą do nadużywania — a w rezultacie uzależnienia.

2023-07-11

Psychika narkomana

Zrozumienie narkomanii wymaga spojrzenia nie tylko na aspekty biologiczne i chemiczne. Uzależnienie zmienia sposób myślenia, odczuwanie emocji i zachowanie. Wraz z rozwojem choroby w psychice narkomana następuje szereg zmian, którym poświęcam niniejszy artykuł. Zapraszam do lektury.

2023-06-23

Piwo bezalkoholowe a alkoholizm

Życie w trzeźwości wymaga wprowadzenia wielu zmian w życiu. Najważniejszą z nich jest rezygnacja z picia alkoholu, co prowadzi do zrozumiałych pytań o bezpieczeństwo w kontekście różnych innych opcji, takich jak piwo bezalkoholowe. W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić swój punkt widzenia na temat picia piwa bezalkoholowego przez osoby uzależnione od alkoholu.

2023-06-19

Zespół Korsakowa - pamięć w pułapce alkoholizmu

Zespół Korsakowa to poważne schorzenie mózgu, które rozwija się najczęściej na skutek uzależnienia od alkoholu. Charakteryzuje się przede wszystkim poważnymi problemami z pamięcią, choć towarzyszą mu także inne objawy. W tym artykule opisujemy, na czym polega ta neuropsychiatryczna choroba, jakie są jej objawy, przyczyny i metody leczenia.