O uzależnieniach

Kategorie

Wpływ alkoholu na sen - bezsenność po alkoholu

2021-06-29

Wpływ alkoholizmu na jakość snu jest niepodważalny. Wiele osób uważa, że picie jest świetnym sposobem na dobry sen. Wg statystyk, nawet 20% osób pijących w społeczeństwie stosuje tą metodę jako środek na szybkie zaśnięcie i przespanie całej nocy. Jaki wpływ tak naprawdę na sen ma spożywanie alkoholu?

Dziedziczenie alkoholizmu

2021-06-24

Uzależnienie jest procesem złożonym, które powstaje na przestrzeni czasu. Składa się na to wiele czynników psychologicznych, społecznych, duchowych i biologicznych. Dzisiaj skupimy się na tym ostatnim, odpowiadając na pytanie - czy alkoholizm jest dziedziczny?

Syndrom DDA - Dorosłe Dzieci Alkoholików

2021-05-25

Jak alkoholizm w rodzinie wpływa na funkcjonowanie dzieci na późniejszym etapie życia - w dorosłości? Czym jest syndrom DDA? Jakich objawów doświadczają Dorosłe Dzieci Alkoholików? Zapraszamy do lektury.

Alkoholizm kobiet

2021-04-08

Jeszcze nie tak dawno nadużywanie alkoholu przez kobiety nie było często poruszanym tematem. Sytuacje związane z alkoholem prowadzące do powstania problemów przez bardzo długi okres przypisywane były mężczyznom. W ostatnich latach alkoholizm kobiet stał się obszarem zainteresowania. Z tego względu poruszymy kilka kluczowych zagadnień.

Jak radzić sobie po terapii?

2021-02-25

Profesjonalna terapia uzależnień jest skierowana dla wszystkich, którzy pragną odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Koniec terapii nie oznacza jednak zakończonego leczenia. Co robić po zakończonym leczeniu, aby powrót do nałogu był jak najmniej prawdopodobny?

Program AA w Ośrodku Terapii Uzależnień NASZ DOM

2021-02-24

Bezpieczeństwo i skuteczność z realizacji 12 Kroków zapewnia 12 Tradycji AA. Są to sprawdzone i wypracowane metody przez AA na całym świecie. Dlaczego w "Naszym Domu" terapia opiera się na programie AA? Dowiedz się więcej.

Zespół Otella

2021-02-17

Zespół Otella, zwany także paranoją alkoholową lub alkoholowym obłędem zazdrości to zaburzenie psychotyczne, które dotyczy najczęściej mężczyzn uzależnionych od alkoholu. Dowiedz się czym objawia się zespół Otella i jakie kroki podjąć w kierunku leczenia.

9 ważnych pytań i odpowiedzi na temat alkoholizmu

2021-02-09

Na czym polega alkoholizm i czy ma związek z silną wolą? Czy alkoholicy mogą wypić tylko trochę alkoholu? W jaki sposób powracają do trzeźwości? Dlaczego ludzie piją? Czy istnieje zależność genetyczna w chorobie alkoholowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule. Zapraszamy do lektury.

Model Minnesota w leczeniu alkoholizmu

2021-02-01

W "Naszym Domu" prowadzimy terapię uzależnień opartą na modelu Minnesota, który wywodzi się z USA. W artykule dowiesz się o powstaniu modelu, jego założeniach oraz dlaczego pracujemy właśnie na jego podstawie. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego alkoholicy myślą, że nie są alkoholikami?

2021-01-28

Dlaczego alkoholik uważa i jest przekonany, że alkoholikiem nie jest? Jak to się dzieje, że nie zdaje sobie sprawy ze swojego uzależnienia? Dlaczego alkoholizm jest tak nietypową chorobą? Poznaj odpowiedzi na te i więcej pytań.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję