O uzależnieniach

Kategorie
2023-02-14

Uzależnienie od amfetaminy - objawy, skutki, leczenie

Niniejszy artykuł to kompleksowy przewodnik po uzależnieniu od amfetaminy. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele pytań, m.in.: Jakie są objawy i etapy uzależnienia od amfetaminy? Jak rozpoznać uzależnienie od amfetaminy? Jakie są objawy po zażyciu? Jakie są skutki brania amfetaminy? Jakie są objawy odstawienia? Czym jest "zjazd" po amfetaminie? Zapraszamy do lektury.

2023-01-31

Leczenie alkoholizmu

Dlaczego alkoholizm trzeba leczyć? Dlaczego alkoholizm jest chorobą? Na czym polega terapia stacjonarna w Naszym Domu? Jak leczyć alkoholizm? W artykule odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Zapraszamy!

2023-01-24

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień oznacza, że w trakcie pobytu uczestnicy leczenia nie wychodzą z Naszego Domu. Organizujemy wspólne wycieczki po świętokrzyskiej okolicy, które są częścią procesu terapeutycznego i to w zasadzie jedyne chwile spędzone poza Ośrodkiem. Pozostały czas to intensywny program realizowany każdego dnia - około 8 godzin zajęć grupowych i indywidualnych.

2022-12-30

Odwyk narkotykowy

Odwyk narkotykowy to proces, w którym osoba uzależniona przestaje zażywać narkotyki i uczy się żyć bez konieczności sięgania po substancje psychoaktywne. Ile trwa i na czym polega odwyk narkotykowy?

2022-12-19

Wpływ stężenia alkoholu we krwi na organizm człowieka

Wchłanianie alkoholu w organizmie rozpoczyna się natychmiast, a do maksymalnego stężenia we krwi dochodzi po upływie około godziny po spożyciu. Od czego zależy stężenie alkoholu we krwi? 1 promil - ile to alkoholu? Ile utrzymuje się alkohol we krwi? Zawartość alkoholu we krwi a zachowanie człowieka.

2022-12-12

Jak pomóc osobie uzależnionej od narkotyków?

Narkomania, czyli niepohamowane pragnienie zażycia substancji psychoaktywnej zaburza funkcjonowanie wszystkich sfer życia osoby chorej. Nic w tym dziwnego, że bliscy próbują interweniować. W artykule przeczytasz: jak pomóc osobie uzależnionej od narkotyków, jak rozmawiać, wspierać i postępować z osobą uzależnioną od narkotyków. Zapraszamy do lektury.

2022-12-05

Neuropatia alkoholowa

O negatywnym wpływie alkoholizmu na zdrowie pisaliśmy już wielokrotnie. Uzależnienie to powoduje szereg dolegliwości, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Jednym z najczęściej występujących, poważnych powikłań związanych z piciem jest neuropatia alkoholowa (polineuropatia alkoholowa). Jej występowanie potwierdza się u 10 do 30% alkoholików, przeważnie płci męskiej, po 40 roku życia.

2022-11-24

Jak przestać pić?

Dlaczego trudno wyleczyć się z uzależnienia? Akurat co do odpowiedzi na to pytanie nie mam żadnej wątpliwości: nie da się wyleczyć z uzależnienia. Pozostaje ono z nami na całe życie. Głowa do góry - z uzależnieniem można żyć! I to szczęśliwie, w zgodzie ze sobą i światem, bez wstydu, żalu, ani lęku. Chcesz dowiedzieć się jak? Zapraszam do lektury.

W tym artykule będę posługiwać się przykładem alkoholizmu, jednak treść będzie adekwatna apropo innych substancji psychoaktywnych.

2022-11-02

Suchy kac - jak to możliwe?

Suchy kac to pojęcie znane praktycznie wszystkim osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych, które zdecydowały się na abstynencję. To niecodzienne zjawisko związane jest z odczuwaniem dolegliwości, które teoretycznie nie powinny mieć miejsca...

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję