O uzależnieniach

Kategorie
2022-03-16

Dlaczego alkoholik nie je? Uzależnienie a dieta

Skutki alkoholizmu możemy zaobserwować w układzie pokarmowym. Nadmierne spożycie etanolu powoduje m.in. stłuszczenie i marskość wątroby, zapalenie trzustki, a także wrzody żołądka. Co gorsza, alkoholik może nawet zaniedbywać jedzenie, by pić coraz więcej. Dlaczego tak się dzieje? I jaką rolę w terapii alkoholowej odgrywa prawidłowa dieta?

2022-03-03

Terapia grupowa w uzależnieniach

Czym różni się terapia uzależnień od innych terapii? Jakie są korzyści z terapii grupowej? Dlaczego uważamy, że jest to najskuteczniejsza metoda leczenia uzależnień? Jak wygląda terapia grupowa? Poznaj odpowiedzi w artykule, zapraszamy do lektury.

2022-02-12

Jak cieszyć się Walentynkami bez alkoholu?

W naszej kulturze świętowanie rozmaitych okazji z udziałem alkoholu jest powszechnie akceptowane. Dla trzeźwiejących alkoholików takie święta mogą być niezwykle trudne. W artykule pragniemy podzielić się sugestiami, jak cieszyć się Dniem Zakochanych bez picia. Zapraszamy.

2022-02-08

Nowy adres Naszego Domu - przeprowadziliśmy się

Przeprowadzka do nowego budynku to wielka zmiana na lepsze zarówno dla nas, jak i uczestników terapii. Jesteśmy niezwykle dumni z frekwencji na mitingach oraz grupach wsparcia, a także z tego, że coraz więcej osób dowiaduje się o naszym Ośrodku.

2022-01-17

Depresja i alkoholizm

Jaki związek ma depresja z alkoholizmem? Czy osoby z depresją piją więcej alkoholu? Czy to alkoholizm powoduje depresję, czy depresja alkoholizm? Zapraszamy po dawkę wiedzy.

2021-12-09

Zaniki pamięci po alkoholu. Jak picie wpływa na pamięć?

Jedną z bardzo ważnych dla człowieka zdolności jest pamięć, która w wyniku nadużywania alkoholu może ulec poważnemu uszkodzeniu. Dlaczego picie alkoholu powoduje problemy z pamięcią? Czy można je odwrócić? Sprawdź, czy któryś z objawów krótko- lub długotrwałego uszkodzenia pamięci dotyczy właśnie Ciebie.

2021-11-29

18 powodów, dla których warto zrezygnować z picia alkoholu

Zdarzyło Ci się kiedyś zadać sobie pytanie "A dlaczego miałbym/miałabym przestać pić alkohol, skoro sprawia mi to przyjemność?". Głos, który słyszysz w swojej głowie będzie temu zaprzeczał, jednak jest bardzo dużo powodów, dla których warto zrezygnować z picia alkoholu.

2021-11-15

Co czuje alkoholik i jak się zachowuje, kiedy nie pije?

Prawie każdy z nas widział, doświadczył lub potrafi sobie wyobrazić zachowanie kogoś znajdującego się pod wpływem. Ale przecież osoby uzależnione nie są pijane przez 24 godziny na dobę. Dlatego w dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania: Co czuje alkoholik kiedy nie pije? Jak się zachowuje? Co myśli?

2021-11-03

Co się stanie, gdy przestaniesz pić alkohol?

Osoby, które uzależnione są od alkoholu wielokrotnie próbują skończyć z piciem. W wielu sytuacjach także Ci nieuzależnieni zrezygnowali ze spożywania alkoholu. Co się dzieje, kiedy człowiek przestaje pić alkohol? Czy masz podstawy, by zrezygnować z alkoholu? Zapraszamy do lektury.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję