O uzależnieniach

Kategorie
2023-08-28

Agresja po alkoholu

Agresja po alkoholu jest jednym z bardzo niepokojących i destrukcyjnych zachowań związanych z piciem. Nie można lekceważyć problemu agresji wywołanej alkoholem. Ze względu na szerokie spektrum jej manifestacji, jest zagrożeniem nie tylko dla samej osoby pijącej, ale także dla całego otoczenia.

2023-08-25

Wyzwalacze uzależnienia

Treść tego artykułu jest dedykowana przede wszystkim osobom uzależnionym, które zdecydowały się na życie w trzeźwości oraz tym, które są bliskie podjęcia takiego kroku. Świadomość tego czym są, skąd się biorą, jak rozpoznać i jak sobie radzić z wyzwalaczami uzależnienia jest podstawą procesu zdrowienia.

2023-08-23

Uzależnienie od dopalaczy

Dopalacze są syntetycznymi substancjami chemicznymi zaprojektowanymi w taki sposób, żeby naśladować działanie znanych narkotyków, takich jak marihuana, kokaina czy ecstasy. Co istotne, ich skład chemiczny jest nieustannie modyfikowany, co sprawia, że są one nieprzewidywalne i stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

2023-08-23

Czym zastąpić picie alkoholu?

Kiedy w głowie człowieka pojawia się myśl o rezygnacji lub tymczasowym zaprzestaniu picia to znaczy, że alkohol w jakiś sposób negatywnie wpływa na jego zdrowie lub aspekty życiowe. O ile pytanie "Czym zastąpić picie alkoholu?" może wydawać się naturalne w przypadku osób uzależnionych w trakcie trzeźwienia, o tyle w przypadku osób, które są nieświadome potencjalnego zagrożenia, najprawdopodobniej oznacza ono rozwój choroby uzależnienia.

2023-08-18

Sny alkoholowe

Dla wielu trzeźwiejących alkoholików sny alkoholowe są zaskakujące, niepokojące, a nierzadko też przerażające. Dlaczego się pojawiają i jakie mają znaczenie? Czym różnią się sny o piciu w zdrowieniu, a w czynnym uzależnieniu? Zapraszamy do lektury.

2023-08-17

Lęki po alkoholu

Alkohol jest powszechnie uznawany za środek relaksujący, który pomaga ludziom odstresować się po trudnym dniu czy w trakcie towarzyskich spotkań. Jednak jego wpływ na psychikę jest złożony i na pewno nie jest pozytywny. Jednym z często pomijanych skutków spożywania alkoholu jest nasilenie lęków lub ich pojawienie się po okresie intensywnego picia. Dlaczego tak się dzieje?

2023-08-17

Typowe zachowania narkomana

Jak zachowuje się narkoman? Czy narkotyki zmieniają osobowość? Jak wpływają na uczucia? Jak manipuluje narkoman? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszam do lektury.

2023-08-09

Uzależnienie od marihuany

Kiedy mówimy o uzależnieniach, w wyobraźni widzimy alkohol lub "twarde" narkotyki. Społeczne lekceważenie marihuany powoduje, że nie jest ona traktowana jako narkotyk, jedynie jako łagodny środek odurzający. Co prawda jej działanie nie jest tak silne jak w przypadku innych substancji, niemniej jednak prowadzi do bardzo poważnej, postępującej i śmiertelnej choroby - uzależnienia.

2023-07-27

Co czuje alkoholik i jak się zachowuje, kiedy nie pije?

Prawie każdy z nas widział, doświadczył lub potrafi sobie wyobrazić zachowanie kogoś znajdującego się pod wpływem. Ale przecież osoby uzależnione nie są pijane przez 24 godziny na dobę. W artykule odpowiadamy na pytania: Co czuje alkoholik kiedy nie pije? Jak się zachowuje? Co myśli? I przede wszystkim - dlaczego tak się dzieje.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję