O uzależnieniach

Kategorie

Co się stanie, gdy przestaniesz pić alkohol?

2021-11-03

Osoby, które uzależnione są od alkoholu wielokrotnie próbują skończyć z piciem. W wielu sytuacjach także Ci nieuzależnieni zrezygnowali ze spożywania alkoholu. Co się dzieje, kiedy człowiek przestaje pić alkohol? Czy masz podstawy, by zrezygnować z alkoholu? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego wszywka (esperal) nie leczy alkoholizmu?

2021-10-25

W dzisiejszym wpisie poruszamy temat wszywki alkoholowej (disulfiram WZF) zwanej esperalem. Tłumaczymy, czym jest esperal i w jakim celu się go stosuję. Wyjaśniamy także dlaczego wszywka nie leczy alkoholizmu. Zachęcamy do lektury przede wszystkim te osoby, które kiedykolwiek zdecydowały się na taki zabieg lub mają go w planach.

Jakie pytania na terapii uzależnień?

2021-10-19

Dla wielu osób zrobienie pierwszego kroku w stronę trzeźwości jest bardzo trudne. Dla wszystkich, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, odpowiadamy na pytania: jakie pytania będą na terapii? Czego spodziewać się na terapii uzależnień? Zachęcamy do lektury.

Jakie argumenty trafiają do alkoholika?

2021-10-13

Rodzina i najbliżsi osoby uzależnionej próbują interweniować. Próbują nakłonić alkoholika do tego, aby nie pił, aby poszedł się leczyć. Chcą pomóc. Jednak w 99% przypadków wszystkie te działania kończą się niepowodzeniem. Dlaczego?

Alkoholizm wśród młodzieży

2021-09-23

Alkohol to jedna z najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych substancji psychoaktywnych. Młodzi ludzie znacznie częściej niż kiedyś łączą spożywanie alkoholu z zażywaniem narkotyków lub leków. Styl picia młodzieży drastycznie się zmienia, a wiek spożywania alkoholu obniża się, wzrasta odsetek spożywających alkohol dziewcząt.

Zatrzymać chorobę alkoholową

2021-09-06

Choroba alkoholowa charakteryzuje się postępowością i śmiertelnością. Nie można jej wyleczyć, jednak można zatrzymać jej rozwój. Oznacza to życie w trzeźwości, gdzie niemożliwy jest powrót do kontrolowanego spożywania alkoholu.

Fazy alkoholizmu

2021-08-31

Alkoholizm to choroba, która nie powstaje z dnia na dzień. Na każdym etapie rozwoju choroby alkoholowej pojawiają się nowe, bardziej nasilone objawy. Zapoznaj się z poszczególnymi fazami alkoholizmu.

Nałogowe regulowanie emocji - mechanizmy alkoholizmu

2021-07-29

Jednym z trzech mechanizmów wpływających na funkcjonowanie osoby uzależnionej, jest tzw. mechanizm nałogowego regulowania uczuć. Jest to jedna z przyczyn stałego rozwijania się choroby alkoholowej. Zapraszamy po więcej informacji.

Współuzależnienie w rodzinie

2021-07-08

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków (a także innych substancji lub zachowań) jednego z członków rodziny jest powodem destabilizacji jej funkcjonowania. Pozostali domownicy, długotrwale uczestniczący w takiej sytuacji, doświadczają współuzależnienia. Nie tylko partnerzy, ale także dzieci, rodzice i inne osoby pozostające w bliskiej relacji z osobą uzależnioną.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję