O uzależnieniach

Kategorie
2022-10-21

Jak radzić sobie po terapii?

Profesjonalna terapia uzależnień jest skierowana dla wszystkich, którzy pragną odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Koniec terapii nie oznacza jednak zakończonego leczenia. Co robić po zakończonym leczeniu, aby powrót do nałogu był jak najmniej prawdopodobny?

2023-01-31

Program AA w Ośrodku Terapii Uzależnień NASZ DOM

Bezpieczeństwo i skuteczność z realizacji 12 Kroków zapewnia 12 Tradycji AA. Są to sprawdzone i wypracowane metody przez AA na całym świecie. Dlaczego w "Naszym Domu" terapia opiera się na programie AA? Dowiedz się więcej.

2022-10-03

Zespół Otella

Zespół Otella, zwany także paranoją alkoholową lub alkoholowym obłędem zazdrości to zaburzenie psychotyczne, które dotyczy najczęściej mężczyzn uzależnionych od alkoholu. Dowiedz się, czym objawia się zespół Otella i jakie kroki podjąć w kierunku leczenia.

2021-02-09

9 ważnych pytań i odpowiedzi na temat alkoholizmu

Na czym polega alkoholizm i czy ma związek z silną wolą? Czy alkoholicy mogą wypić tylko trochę alkoholu? W jaki sposób powracają do trzeźwości? Dlaczego ludzie piją? Czy istnieje zależność genetyczna w chorobie alkoholowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule. Zapraszamy do lektury.

2021-02-01

Model Minnesota w leczeniu alkoholizmu

W "Naszym Domu" prowadzimy terapię uzależnień opartą na modelu Minnesota, który wywodzi się z USA. W artykule dowiesz się o powstaniu modelu, jego założeniach oraz dlaczego pracujemy właśnie na jego podstawie. Zapraszamy do lektury.

2021-01-28

Dlaczego alkoholicy myślą, że nie są alkoholikami?

Dlaczego alkoholik uważa i jest przekonany, że alkoholikiem nie jest? Jak to się dzieje, że nie zdaje sobie sprawy ze swojego uzależnienia? Dlaczego alkoholizm jest tak nietypową chorobą? Poznaj odpowiedzi na te i więcej pytań.

2023-01-31

Jak leczymy alkoholizm?

Jesteśmy zespołem, który przeszedł przez własne uzależnienia i od około 30 lat jest czysty od substancji, od których jest uzależniony. Mamy własne doświadczenia sprzed terapii, z terapii i dotychczasowego trzeźwienia. Dowiedz się, w jaki sposób pomagamy osobom uzależnionym.

2023-01-31

Zespół Abstynencyjny i powikłania

Alkoholowy Zespół Abstynencyjny (AZA) to jeden z bardzo poważnych objawów choroby alkoholowej. Jak go rozpoznać? Skąd się bierze i jakie powikłania niesie ze sobą Zespół Abstynencyjny?

2020-12-07

Czym jest głód alkoholowy?

Głód alkoholowy jest jednym z objawów uzależnienia. W wielu przypadkach prowadzi do złamania abstynencji. Jakie są jego przyczyny, objawy i jak sobie z nim radzić?

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję