O uzależnieniach

Kategorie
2022-11-02

Suchy kac - jak to możliwe?

Suchy kac to pojęcie znane praktycznie wszystkim osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych, które zdecydowały się na abstynencję. To niecodzienne zjawisko związane jest z odczuwaniem dolegliwości, które teoretycznie nie powinny mieć miejsca...

2022-10-20

Lekomania - objawy i leczenie

Kiedy leki stosowane są jako środek do uzyskania lepszego samopoczucia, kiedy kontrola nad ilością i częstotliwością przyjmowania leków staje się bardzo trudna, kiedy tolerancja na środki farmakologiczne zaczyna się zmieniać... wtedy mówimy o lekomanii - czyli uzależnieniu od leków.

2022-08-22

Ile trwa odwyk alkoholowy?

Ile trwa i z jakich etapów składa się odwyk alkoholowy? Od czego zależy czas trwania terapii alkoholowej? Czy i kiedy konieczny jest detoks (odtrucie organizmu)? Wyjaśniamy w artykule.

2022-08-22

Co podać alkoholikowi, żeby przestał pić?

Co podać alkoholikowi, żeby przestał pić - czyli środki farmakologiczne stosowane w leczeniu uzależnień. W tekście piszemy również, jaką rolę odgrywają leki w terapii alkoholowej. Zapraszamy do lektury.

2022-08-17

Dobrowolne leczenie odwykowe

Dowiedz się, z jakich form terapii możesz skorzystać i jak zapisać się do poradni alkoholowej. Sprawdź, czym różni się odwyk w prywatnym ośrodku uzależnień od terapii w placówce państwowej.

2022-08-08

Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu należy do uzależnień behawioralnych. Tego typu nałóg polega na kompulsywnym wykonywaniu jakiejś czynności w celu osiągnięcia korzyści emocjonalnej, np. lepszej samooceny, euforii, poczucia przynależności do grupy. W przypadku hazardzisty uzależnienie polega na nałogowym uczestnictwie w loteriach, obstawianiu zakładów, kupowaniu kolejnych losów czy wielogodzinnych pobytach w kasynie.

2022-08-08

Zapaść po narkotykach - objawy i leczenie

Osoba uzależniona od narkotyków stopniowo traci kontrolę nad ilością zażywanych środków odurzających. W ten sposób narkoman naraża się na zapaść po narkotykach. Objawy tego zaburzenia są gwałtowne i mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia chorego. W artykule wyjaśniamy, czym jest zapaść narkotykowa i jak ją rozpoznać. Podpowiadamy, jak udzielić pomocy osobie w stanie zapaści.

2022-08-01

Przymusowe leczenie alkoholika

Bardzo często spotykamy się z pytaniami: Jak zmusić męża alkoholika na leczenie? Jak zmusić alkoholika do leczenia? Gdzie zgłosić alkoholika na leczenie? Jak leczyć alkoholika bez jego zgody lub jak załatwić przymusowe leczenie alkoholika? W artykule staramy się w prostych słowach przedstawić odpowiedzi.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję