Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Detoks alkoholowy

Odtrucie po narkotykach - detoks narkotykowy

Ośrodek Terapii "Nasz Dom" współpracuje z placówkami medycznymi i wykwalifikowanymi lekarzami. W zakresie oferty znajduje się detoks alkoholowy, który w zależności od stanu osoby chorej trwa od 5 do 7 dni. Przeprowadzamy także odtrucie po narkotykach - detoks narkotykowy. Etapy postępowania są takie same jak w przypadku detoksykacji od alkoholu.

Samodzielne próby przerwania spożywania alkoholu mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia osoby uzależnionej!

Detoks alkoholowy pozwala na bezpieczne przerwanie picia pod nadzorem doświadczonych osób.

Osoba uzależniona od alkoholu podczas tzw. ciągu alkoholowego ma ogromne problemy z zaprzestaniem picia, ponieważ powoduje to przykre i bolesne dolegliwości. W zaawansowanym stadium choroby przerwanie spożywania alkoholu może wiązać się z wystąpieniem psychozy, majaczeń, zapaści, padaczki, delirium, a nawet doprowadzić do śmierci.

Bezpieczny detoks alkoholowy Dariusz Siudak

 

detoks alkoholowy, detoks poalkoholowy

Na czym polega detoks alkoholowy?

Detoks, inaczej odtrucie alkoholowe to szereg procedur medycznych, które usuwają choremu alkohol z organizmu, a także wyrównują zaburzenia wynikające z nadmiernego spożywania. Następuje ogólna poprawa gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie Pacjenta, a także przywrócenie równowagi metabolicznej i witaminowej. Detoks poalkoholowy pozwala na uniknięcie przykrych powikłań zespołu abstynencyjnego.

 1. Pierwszy etap detoksu polega na kompleksowej diagnostyce ogólnego stanu zdrowia Pacjenta. Zostaje przeprowadzony wywiad medyczny, a także pobranie krwi do badań.
 2. Kolejnym etapem jest podanie kroplówek i środków medycznych wspomagających bezpieczne odstawienie alkoholu.
 3. Podczas odtruwania organizmu stale monitorowany jest stan zdrowia osoby uzależnionej. W razie potrzeby wykonywane są również powtórne badania.
 4. Chory jest pod stałą opieką specjalistów, w tym Terapeutów i psychologa.
 5. Po zakończeniu detoksykacji rozpoczyna się właściwa terapia.

Dla tych, dla których odstawienie substancji jest niemożliwe lub niebezpieczne, odtruwanie jest pierwszym etapem długotrwałego leczenia. Z odstawieniem alkoholu łączy się wiele dolegliwości zdrowotnych, detoks służy temu, by je zminimalizować i złagodzić. Dla osób uzależnionych, które trafiają do Ośrodka "Nasz Dom" pod wpływem alkoholu lub innych substancji terapia odwykowa zaczyna się od detoksu.

odtrucie alkoholowe, detoks alkoholowy kielce

Czym jest ciąg alkoholowy?

Ciąg alkoholowy - długotrwałe spożywanie alkoholu, które powoduje zmiany w metabolizmie organizmu i powoduje jego zatrucie. Więcej informacji na temat ciągu alkoholowego można znajduje się na naszym branżowym blogu - Ciąg alkoholowy - jak się objawia? Ile trwa? Jak go przerwać?

W okresie 12 - 24 godzin od zaprzestania picia naturalną reakcją organizmu jest wystąpienie Zespołu Abstynencyjnego. W zależności od ilości i czasu spożywania alkoholu objawy zespołu mogą być mniej lub bardziej dotkliwe.

Do charakterystycznych objawów Zespołu Abstynencyjnego należą: drżenie rąk, drżenie całego ciała, wzmożona potliwość aż do zalewania się potem, nudności, wymioty, biegunka. Bardziej niebezpieczne dla zdrowia objawy obejmują: podwyższone ciśnienie krwi, odwodnienie organizmu oraz wypłukanie elektrolitów z krwi. Jest to stan niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia Pacjenta.
Powikłania mają również charakter psychiczny. W uczuciach pojawiają się poczucie winy, pobudzenie, bezsenność.

O UZALEŻNIENIACH

 • Bezpieczne wakacje bez alkoholu - porady dla osób uzależnionych

  Wakacje są czasem urlopów, wypoczynku, wyjazdów z rodziną i znajomymi. Dla osób trzeźwiejących (uzależnionych, które podjęły decyzję o abstynencji) może być to szczególnie trudny okres,

 • Ogólnopolski Dzień bez Alkoholu

  Wszyscy doskonale pamiętają, że 1 czerwca wypada jedno z najradośniejszych świąt międzynarodowych - Dzień Dziecka. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest to także Ogólnopolski Dzie

 • Jak powiedzieć bliskim, że idę na odwyk?

  Niełatwo przyznać się przed sobą do choroby alkoholowej. Równie trudno jest wyjawić smutną prawdę rodzinie, zwłaszcza jeśli od dłuższego czasu ukrywałeś przed nią ten problem. Jak rozma

 • Dlaczego alkoholik nie je? Uzależnienie a dieta

  Skutki alkoholizmu możemy zaobserwować w układzie pokarmowym. Nadmierne spożycie etanolu powoduje m.in. stłuszczenie i marskość wątroby, zapalenie trzustki, a także wrzody żołądka. Co gors

 • Terapia grupowa w uzależnieniach

  Czym różni się terapia uzależnień od innych terapii? Jakie są korzyści z terapii grupowej? Dlaczego uważamy, że jest to najskuteczniejsza metoda leczenia uzależnień? Jak wygląda terapia gr

 • Jak cieszyć się Walentynkami bez alkoholu?

  W naszej kulturze świętowanie rozmaitych okazji z udziałem alkoholu jest powszechnie akceptowane. Dla trzeźwiejących alkoholików takie święta mogą być niezwykle trudne. W artykule pragniemy

Nasza oferta

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję