Ośrodek Leczenia Uzależnień

"NASZ DOM" w Dąbrowie k. Kielc

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień NASZ DOM to miejsce wspólne dla naszego doświadczania alkoholizmu (narkomanii, lekomanii, hazardu) - w terapii własnej, w terapii innych osób uzależnionych, w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

 

Nasz Ośrodek Leczenia Alkoholizmu to miejsce, gdzie zdecydowaliśmy się na taką formę leczenia uzależnienia, aby umożliwić terapię nieszablonową, opartą o indywidualny kontakt z uczestnikami leczenia. To z nimi, na podstawie jasnych zasad pobytu, tworzymy Dom, który jest przyjazny, otwarty dla potrzebujących, gdzie można znaleźć zrozumienie, ciepło, przyjaźń oraz szacunek. Dlatego prowadzony przez nas ośrodek dla alkoholików nosi nazwę NASZ DOM.

Poznaj naszą ofertę

W Naszym Domu

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień NASZ DOM jest miejscem dla tych, którzy postanowili podjąć trud terapii. Stawianie pierwszych kroków w procesie leczenia alkoholizmu jest zawsze bardzo trudne, dlatego odpowiednie warunki, kameralność oraz pełna zaufania atmosfera, którą wyróżnia się nasz ośrodek uzależnień alkoholowych, mają pomóc w odzyskiwaniu zaufania do siebie na drodze trzeźwego życia.

Dom jest w pełni wyposażony, oferujemy dwu-, trzyosobowe sypialnie z łazienkami, komfortowe sale terapeutyczne, w pełni wyposażoną kuchnię, siłownię, Wi-Fi. W otoczeniu domu jest do dyspozycji duży ogród i sad, który umożliwia prowadzenie zajęć terapeutycznych lub zajęć rekreacyjnych na powietrzu. Nieczęsto prywatne ośrodki leczenia uzależnień mogą poszczycić się taką ofertą.

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień jest kameralny, a w jednej grupie terapeutycznej uczestniczy ok. 10 osób.

Dariusz Siudak terapeuta uzależnień

Terapia uzależnień

Na czym polega terapia uzależnień? We współczesnym świecie istnieją zagrożenia, które m.in. są spowodowane bardzo szeroką powszechnością używek. Choć alkohol i inne substancje psychoaktywne są znane od wieków, to ich dostępność i skala problemów z nimi związanych jeszcze nigdy nie były tak wielkie. W rezultacie wiele osób popada w uzależnienie, które destabilizuje funkcjonowanie społeczne, rodzinne, duchowe. A tak naprawdę negatywnie wpływa na wszystkie aspekty życia.

W ośrodku prowadzimy nie tylko terapię uzależnień alkoholowych, ale również leczenie narkomanów, lekomanów i hazardzistów.

Uzależnienie charakteryzuje się przymusem spożywania danej substancji (lub realizacji działania) i upośledzeniem kontroli nad tym zachowaniem. Z tego względu bardzo trudno jest samodzielnie odzyskać pełną kontrolę nad swoim życiem. Terapia uzależnień ma na celu wyzwolić osobę spod przymusu związanego z alkoholem lub inną substancją psychoaktywną. Jest to długotrwały proces, który umożliwia powrót do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, a także poprawia ogólną jakość życia. Terapia uzależnień wiąże się z wieloma oddziaływaniami terapeutycznymi na uczestnika leczenia. Są to między innymi: nauka nowych postaw (pozwalających na satysfakcjonujące życie w trzeźwości), psychoterapia indywidualna i grupowa, treningi umiejętności, warsztaty pracy nad emocjami. Więcej informacji - program terapii alkoholowej.

Terapia uzależnień pomaga wypracować sposoby radzenia sobie w abstynencji i uporządkować wszystkie najważniejsze dziedziny życia. W trakcie zajęć terapeutycznych uzależniony nabywa szereg cennych umiejętności, które okazują się niezbędne w życiu bez substancji psychoaktywnych.

W Naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień terapia opiera się na modelu terapeutycznym Minnesota.

Warto zaznaczyć, że proces terapeutyczny nie kończy się wraz ze spotkaniami z terapeutą. Bardzo ważna jest kontynuacja zdrowienia -  wspieramy w tym poprzez organizację warsztatów terapeutycznych dla absolwentów ośrodka oraz możliwość brania udziału w zajęciach po zakończonej terapii.

Ośrodek Uzależnień - odtrucie organizmu

W Naszym Ośrodku przeprowadzamy detoks - bezpieczne odtrucie organizmu z substancji psychoaktywnych. Robimy wywiad medyczny, badania lekarskie, pod opieką lekarską podajemy kroplówki i leki pomagające zminimalizować nieprzyjemne skutki odstawienia alkoholu lub narkotyków.

Nie jest to forma leczenia uzależnienia, bo uzależnienie to choroba umysłu, duszy i ciała - terapia jest konieczna. Zdarza się jednak tak, że przyjeżdżają do nas osoby, które chcą jedynie odtruć swój organizm, a po kilku dniach pobytu w ośrodku i rozmowie z terapeutami decydują się na zostanie w ośrodku na pełen pobyt - kolejne 4 tygodnie leczenia.

 

Terapia uzależnień - zapytaj o wolne miejsca

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień - kadra terapeutyczna

Wśród terapeutów w naszym Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień znajdują się osoby uzależnione - ludzie, którzy zmagali się z tym samym problemem, jednak od wielu, wielu lat żyją w abstynencji, skupieni na zdrowieniu i trzeźwym życiu. Poza typową, nabytą wiedzą i wykształceniem posiadają również własne doświadczenia związane z podstępnością uzależnienia i z procesem zdrowienia. Doskonale znają mechanizmy choroby, więc są w stanie najlepiej zrozumieć i pomóc drugiemu uzależnionemu, w trakcie i poza terapią uzależnień.

Nasi terapeuci swoją postawą i świadectwem każdego dnia pokazują, że się da - że istnieje szczęśliwe, bezpieczne życie bez zażywania substancji psychoaktywnych. Tę właśnie myśl i nadzieję przekazują osobom, które dopiero rozpoczęły swoją drogę zdrowienia. 

Wsparcie rodzin w Ośrodku Uzależnień

Doskonale wiemy, że uzależnienie jednego z członków rodziny mocno wpływa na życie i funkcjonowanie reszty domowników. Z tego względu oferujemy wsparcie rodzin osób uzależnionych  - konsultacje z terapeutami oraz cotygodniowe spotkania grupy dla osób współuzależnionych - prowadzone przez naszą psycholog. To przestrzeń, w której członkowie rodziny mogą odnaleźć identyfikacje oraz wsparcie.

Ośrodek Leczenia Uzależnień - informacje ogólne

Pobyt w Prywatnym Ośrodku Nasz Dom - co zabrać ze sobą?

Terapia w Naszym Domu trwa od 4 do 5 tygodni (z możliwością przedłużenia). Lista potrzebnych rzeczy zatem jest bardzo indywidualna, jednak to najważniejsze, których potrzebujesz:

 • dowód osobisty,
 • ubrania odpowiednie do obecnej pory roku,
 • środki higieny osobistej,
 • dokumentację medyczną w przypadku leczenia przewlekłego,
 • telefon komórkowy lub laptop - umożliwiamy korzystanie ze sprzętów elektronicznych poza godzinami pracy terapeutycznej.

*W przerwach pomiędzy zajęciami terapeutycznymi można palić papierosy - ich zakup we własnym zakresie.

Ośrodki Leczenia Uzależnień - dlaczego wybrać NASZ DOM?

NASZ DOM to miejsce pełne akceptacji i nadziei. Doświadczeni terapeuci wkładają wiele trudu w pomoc każdemu z uzależnionych. Nasz Prywatny Ośrodek terapii uzależnień oferuje również większy komfort pobytu (domowe warunki mieszkalne) i prywatność, która może być kluczowa dla osób, które cenią sobie dyskrecję.

Sprawdź:

Dlaczego warto podjąć terapię w Naszym Domu?

W sercu Gór Świętokrzyskich

Ośrodki leczenia uzależnień są porozrzucane po całej Polsce, a NASZ DOM usytuowany jest na obrzeżach Kielc, w miejscowości Dąbrowa, w sercu Gór Świętokrzyskich. Piękne krajobrazy, liczne szlaki turystyczne, malownicze tereny z łagodnymi górami stanowią znakomitą okazję do znajdowania ukojenia i odpoczynku.

Masz więcej pytań dotyczących terapii uzależnień w Ośrodku NASZ DOM? Zadzwoń do mnie!

Dariusz Siudak

właściciel Ośrodka
terapeuta uzależnień
uzależniony, zachowuje abstynencję od ponad 30 lat

Od początku swojej pracy zawodowej kieruje się przekonaniem, że nie ma beznadziejnych uzależnionych. Są tylko tacy, którzy utracili nadzieję…
tel. 698 323 698

O UZALEŻNIENIACH

 • Zatrucie alkoholowe - czym jest i do czego prowadzi?

  Zatrucie alkoholowe to stan, w którym poziom alkoholu we krwi jest na tyle wysoki, że powoduje zaburzenia funkcjonowania organizmu. Jest skutkiem spożycia większej ilości alkoholu, niż organizm

 • Jak skończyć z narkotykami? Wychodzenie z nałogu

  Jak wyjść z nałogu? Jak skończyć z narkotykami? Jak sobie poradzić? Co robić? Gdzie szukać pomocy? - Jeżeli zadajesz choć jedno z tych pytań, zapraszam do lektury!

 • Leki uzależniające - jak łatwo zostać ofiarą farmakologii

  Specjaliści na całym świecie alarmują o narastającej fali problemów związanych z lekami uzależniającymi. Od benzodiazepin, przez opioidy, aż po stymulanty - lista leków, które mogą prowad

 • Trzeźwy alkoholik - zachowanie, pułapki myślenia

  Trzeźwiejący alkoholik to osoba, która nie tylko podjęła się abstynencji, ale też postanowiła zdrowieć, czyli nabywać podstawowe umiejętności funkcjonowania w życiu bez alkoholu i innych

 • Odstawienie narkotyków - zespół abstynencyjny

  Uzależnienie od narkotyków nie jest wyborem, słabością charakteru czy brakiem silnej woli – to poważna, śmiertelna choroba. Jednym z najbardziej wyraźnych i alarmujących objawów jest zesp

 • Wpływ alkoholu na mózg

  Czy alkohol niszczy mózg? Pytanie retoryczne. Alkohol negatywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu - to fakt. Nie ma tu żadnej tajemnicy. Regularne picie może prowadzić do nieodwracalnych zmian w m

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję