TERAPIA UZALEŻNIEŃ

Ośrodek Leczenia Uzależnień

"NASZ DOM" w Dąbrowie k. Kielc

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień NASZ DOM to miejsce wspólne dla naszego doświadczania alkoholizmu (narkomanii, lekomanii, hazardu) - w terapii własnej, w terapii innych osób uzależnionych, w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

 

Nasz Ośrodek Leczenia Alkoholizmu to miejsce, gdzie zdecydowaliśmy się na taką formę leczenia uzależnienia, aby umożliwić terapię nieszablonową, opartą o indywidualny kontakt z uczestnikami leczenia. To z nimi, na podstawie jasnych zasad pobytu, tworzymy Dom, który jest przyjazny, otwarty dla potrzebujących, gdzie można znaleźć zrozumienie, ciepło, przyjaźń oraz szacunek. Dlatego prowadzony przez nas ośrodek dla alkoholików nosi nazwę NASZ DOM.

Poznaj naszą ofertę

W Naszym Domu

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień NASZ DOM jest miejscem dla tych, którzy postanowili podjąć trud terapii. Stawianie pierwszych kroków w procesie leczenia alkoholizmu jest zawsze bardzo trudne, dlatego odpowiednie warunki, kameralność oraz pełna zaufania atmosfera, którą wyróżnia się nasz ośrodek uzależnień alkoholowych, mają pomóc w odzyskiwaniu zaufania do siebie na drodze trzeźwego życia.

Dom jest w pełni wyposażony, oferujemy dwu-, trzyosobowe sypialnie z łazienkami, komfortowe sale terapeutyczne, w pełni wyposażoną kuchnię, siłownię, Wi-Fi. W otoczeniu domu jest do dyspozycji duży ogród i sad, który umożliwia prowadzenie zajęć terapeutycznych lub zajęć rekreacyjnych na powietrzu. Nieczęsto prywatne ośrodki leczenia uzależnień mogą poszczycić się taką ofertą.

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień jest kameralny, a w jednej grupie terapeutycznej uczestniczy ok. 10 osób.

Dariusz Siudak terapeuta uzależnień

Terapia uzależnień

Na czym polega terapia uzależnień? We współczesnym świecie istnieją zagrożenia, które m.in. są spowodowane bardzo szeroką powszechnością używek. Choć alkohol i inne substancje psychoaktywne są znane od wieków, to ich dostępność i skala problemów z nimi związanych jeszcze nigdy nie były tak wielkie. W rezultacie wiele osób popada w uzależnienie, które destabilizuje funkcjonowanie społeczne, rodzinne, duchowe. A tak naprawdę negatywnie wpływa na wszystkie aspekty życia.

W ośrodku prowadzimy nie tylko terapię uzależnień alkoholowych, ale również dla narkomanów, lekomanów i hazardzistów.

Uzależnienie charakteryzuje się przymusem spożywania danej substancji (lub realizacji działania) i upośledzeniem kontroli nad tym zachowaniem. Z tego względu bardzo trudno jest samodzielnie odzyskać pełną kontrolę nad swoim życiem. Terapia uzależnień ma na celu wyzwolić osobę spod przymusu związanego z alkoholem lub inną substancją psychoaktywną. Jest to długotrwały proces, który umożliwia powrót do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, a także poprawia ogólną jakość życia. Terapia uzależnień wiąże się z wieloma oddziaływaniami terapeutycznymi na uczestnika leczenia. Są to między innymi: nauka nowych postaw (pozwalających na satysfakcjonujące życie w trzeźwości), psychoterapia indywidualna i grupowa, treningi umiejętności, warsztaty pracy nad emocjami. Więcej informacji - program terapii alkoholowej.

Terapia uzależnień pomaga wypracować sposoby radzenia sobie w abstynencji i uporządkować wszystkie najważniejsze dziedziny życia. W trakcie zajęć terapeutycznych uzależniony nabywa szereg cennych umiejętności, które okazują się niezbędne w życiu bez substancji psychoaktywnych. Warto zaznaczyć, że proces terapeutyczny nie kończy się wraz ze spotkaniami z terapeutą. Bardzo ważna jest kontynuacja leczenia na mitingach AA i realizacja Programu 12 Kroków.

W sercu Gór Świętokrzyskich

Ośrodki leczenia uzależnień są porozrzucane po całej Polsce, a NASZ DOM usytuowany jest na obrzeżach Kielc, w miejscowości Dąbrowa, w sercu Gór Świętokrzyskich. Piękne krajobrazy, liczne szlaki turystyczne, malownicze tereny z łagodnymi górami stanowią znakomitą okazję do znajdowania ukojenia i odpoczynku.

Prywatne leczenie uzależnień

Wycieczki i rekreacja stanowią integralny element terapii. Służą "przewietrzeniu" głów, przywracaniu pełni sił fizycznych. Stanowią również otwartą formę terapii. W odróżnieniu od zamkniętych terapii, jakie prowadzą publiczne ośrodki leczenia dla alkoholików, prywatne leczenie uzależnień w Naszym Domu nie polega na całkowitym odizolowaniu od świata zewnętrznego.

Wycieczki są formą odpoczynku, poszukiwania nowych form relaksu, a niejednokrotnie stają się odkryciem pasji w trzeźwym życiu. Publiczne ośrodki dla alkoholików nie oferują indywidualnego podejścia do uczestników leczenia uzależnień.

O UZALEŻNIENIACH

  • Lekomania - objawy i leczenie

    Kiedy leki stosowane są jako środek do uzyskania lepszego samopoczucia, kiedy kontrola nad ilością i częstotliwością przyjmowania leków staje się bardzo trudna, kiedy tolerancja na środki fa

  • Uzależnienie od hazardu

    Uzależnienie od hazardu należy do uzależnień behawioralnych. Tego typu nałóg polega na kompulsywnym wykonywaniu jakiejś czynności w celu osiągnięcia korzyści emocjonalnej, np. lepszej samoo

  • Leczenie narkomana

    Zazwyczaj zaczyna się bardzo niewinnie, bo przecież nikt, kto sięga po pierwszego skręta czy działkę, nie chce stać się narkomanem. Zapoznaj się z artykułem, którego treść dotyczy leczeni

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję