Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień

"NASZ DOM" w Dąbrowie k. Kielc

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień "Nasz Dom" to miejsce wspólne dla naszego doświadczania alkoholizmu - w terapii własnej, w terapii innych alkoholików, w pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu, ich rodzinami.

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Alkoholizmu to miejsce, gdzie zdecydowaliśmy się na taką formę leczenia uzależnienia, aby umożliwić terapię nieszablonową, opartą o indywidualny kontakt z pacjentami. To z nimi, w oparciu o jasne zasady pobytu, tworzymy Dom, który jest przyjazny, otwarty dla potrzebujących, gdzie można znaleźć zrozumienie, ciepło, przyjaźń oraz szacunek. Dlatego prowadzony przez nas ośrodek dla alkoholików nosi nazwę NASZ DOM.

Poznaj naszą ofertę

W "Naszym Domu"

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień "Nasz Dom" jest miejscem dla tych, którzy postanowili podjąć trud terapii. Stawianie pierwszych kroków w procesie leczenia alkoholizmu jest zawsze bardzo trudne, dlatego odpowiednie warunki, kameralność oraz pełna zaufania atmosfera, którą wyróżnia się nasz ośrodek uzależnień alkoholowych, mają pomóc w odzyskiwaniu zaufania do siebie na drodze trzeźwego życia.

Dom jest w pełni wyposażony, pacjentom oferujemy dwu-, trzyosobowe sypialnie z łazienkami, komfortowe sale terapeutyczne, w pełni wyposażoną kuchnię, siłownię, TV sat i Wi-Fi. W otoczeniu domu jest do dyspozycji duży ogród i sad, który umożliwia prowadzenie zajęć terapeutycznych lub zajęć rekreacyjnych na powietrzu. Nieczęsto prywatne ośrodki leczenia uzależnień mogą poszczycić się taką ofertą.

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień jest kameralny - w terapii jednocześnie może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

prywatny ośrodek leczenia uzależnień - Dariusz Siudak

W sercu Gór Świętokrzyskich

Prywatne Ośrodki Leczenia Uzależnień są porozrzucane po całej Polsce, a NASZ DOM usytuowany jest na obrzeżach Kielc, w miejscowości Dąbrowa, w sercu Gór Świętokrzyskich. Za oknami "Naszego Domu" rozpościera się wspaniały widok. Piękne krajobrazy, liczne szlaki turystyczne, malownicze tereny z łagodnymi górami stanowią znakomitą okazję do znajdowania ukojenia i odpoczynku.

Prywatne leczenie uzależnień

Wycieczki i rekreacja stanowią integralny element terapii. Służą "przewietrzeniu" głów, przywracaniu pełni sił fizycznych. Stanowią również otwartą formę terapii. W odróżnieniu od zamkniętych terapii, jakie prowadzą publiczne ośrodki leczenia dla alkoholików, prywatne leczenie uzależnień w "Naszym Domu" nie polega na całkowitym odizolowaniu od świata zewnętrznego.

Wycieczki są formą odpoczynku, poszukiwania nowych form relaksu, a niejednokrotnie stają się odkryciem pasji w trzeźwym życiu. Publiczne ośrodki dla alkoholików nie oferują indywidualnego podejścia do swoich pacjentów.

Terapia uzależnień

Na czym polega terapia uzależnień? We współczesnym świecie istnieją zagrożenia, które m.in. są spowodowane bardzo szeroką powszechnością używek. Choć alkohol i inne substancje psychoaktywne są znane od wieków, to ich dostępność i skala problemów z nimi związanych jeszcze nigdy nie były tak wielkie. W rezultacie wiele osób popada w uzależnienie, które destabilizuje funkcjonowanie społeczne, rodzinne, duchowe. A tak naprawdę negatywnie wpływa na wszystkie aspekty życia.

Uzależnienie charakteryzuje się przymusem spożywania danej substancji (lub realizacji działania) i upośledzeniem kontroli nad tym zachowaniem. Z tego względu bardzo trudno jest samodzielnie odzyskać pełną kontrolę nad swoim życiem. Terapia uzależnień ma na celu wyzwolić osobę spod przymusu związanego z alkoholem lub inną substancją psychoaktywną. Jest to długotrwały proces, który umożliwia powrót do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, a także poprawia ogólną jakość życia. Terapia uzależnień wiąże się z wieloma oddziaływaniami terapeutycznymi na pacjenta. Są to między innymi: nauka nowych postaw (pozwalających na satysfakcjonujące życie w trzeźwości), psychoterapia indywidualna i grupowa, treningi umiejętności, warsztaty pracy nad emocjami. Więcej informacji - program terapeutyczny leczenia alkoholizmu.

Terapia uzależnień pomaga wypracować sposoby radzenia sobie w abstynencji i uporządkować wszystkie najważniejsze dziedziny życia. W trakcie zajęć terapeutycznych pacjent nabywa szereg cennych umiejętności, które okazują się niezbędne w życiu bez substancji psychoaktywnych. Warto zaznaczyć, że proces terapeutyczny nie kończy się wraz ze spotkaniami z terapeutą. Bardzo ważna jest kontynuacja leczenia na mitingach AA i realizacja Programu 12 Kroków.

NASZ DOM Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień

 

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję