Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Jak leczymy alkoholizm?

Dlaczego MY i dlaczego w taki sposób pomagamy ludziom uzależnionym?

Jesteśmy zespołem, którego większa część przeszła przez własne uzależnienia i od około 30 lat jest czysta od substancji, od których jest uzależniona. Mamy własne doświadczenia sprzed terapii, z terapii i dotychczasowego trzeźwienia.

Około 28 lat temu – po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia i przygotowania – rozpoczęliśmy pracę na oddziałach odwykowych jednego z trzech najlepszych ośrodków terapii (w tamtych czasach) w strukturach NFZ. Pracując, braliśmy cały czas udział w doszkalaniu się i kontynuowaliśmy własną terapię w AA oraz innych grupach wsparcia.

Dariusz Siudak terapeuta uzależnień - porozmawiamy?


Najlepsze szkoły w zakresie leczenia alkoholizmu i innych uzależnień

Dzięki Fundacji im. Stefana Batorego mieliśmy okazję uczyć się od najlepszych. Dr Ewie Woydyłło oraz śp. Wiktorowi Osiatyńskiemu zawdzięczamy dostęp do najlepszych szkół w zakresie uzależnień. Zapraszali oni z USA do Polski takie sławy jak:

  • Dr Waissman, świetny psychiatra, specjalista od detoksu,
  • Dr Burgin, który prowadził swoją szkołę terapii uzależnień między innymi w więzieniach,
  • Stefan Johanson, szef ośrodka, w którym pomagano uzależnionym wg programu „Minnesota”
  • oraz psychoterapeutów z różnych ośrodków w USA.

System "Minnesota" w leczeniu uzależnień

System „Minnesota” oparty jest na doświadczeniach wielu milionów uzależnionych na całym świecie ludzi, którzy trzeźwieli wg programu AA. To właśnie ten system wykorzystał dr Bogdan Woronowicz z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie do pomagania ludziom uzależnionym. Strzyżyna była tym miejscem, gdzie dr Woronowicz uczył nas i wielu innych, jak żyć z własnym uzależnieniem, rozwijać się, pomagać.

W tym samym czasie Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) pod kierownictwem śp. Jerzego Melibrudy otworzyła w Polsce szkoły:

  • Strategia Rozwiązywania Lokalnych Problemów Alkoholowych,
  • Studium Przemocy w Rodzinie,
  • SPP, PRO, itp.

Korzystaliśmy z nich z pełnym zaufaniem i zaangażowaniem.

Z biegiem lat zmieniało się podejście do leczenia osób uzależnionych i pomagania im. Struktury NFZ mają swoje zasady i kierunki działania. My pozostaliśmy przy Systemie „Minnesota”, przechodząc do sektora prywatnego.

Praca z młodzieżą - profilaktyka szkolna

Pojawiła się też możliwość pracy profilaktycznej. Prof. dr Krzysztof Wojcieszek mocno rozwinął temat „Profilaktyka Szkolna i Domowa”. Dzięki jego szkoleniom i nadanym nam uprawnieniom na przestrzeni lat pracowaliśmy w setkach szkół w Polsce. To dało nam możliwość poznania problemów młodych ludzi, ich oczekiwań oraz sposobów patrzenia na rzeczywistość. To bardzo przydaje się nam w pracy w naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień NASZ DOM.

Byliśmy też bardzo zaangażowani w organizację i realizację szkoleń różnych podmiotów, np.: Komisji Przeciwalkoholowych, nauczycieli do prowadzenia profilaktyki w szkołach czy sprzedawców napojów alkoholowych.

Wsparcie dla rodzin

Wiemy też, że bez współpracy z rodzinami, pomaganie osobom uzależnionym staje się trudniejsze. Stąd nasza oferta dla rodzin. Chcemy pomóc im odnaleźć się w sytuacji, w jakiej się znalazły. Oferujemy spotkania z psychologiem w grupie – 2 razy w tygodniu. Zajęcia te dają szansę na uporządkowanie problemów całej rodziny.

Indywidualny program terapii i wsparcie po zakończeniu leczenia

Mieszkańcy "Naszego Domu" pracują nad swoim uzależnieniem w grupie do 12 osób, każdy wg indywidualnego programu leczenia alkoholizmu.

Tych, którzy zakończyli terapię, nie pozostawiamy samymi sobie. Min. 2 razy w ciągu roku organizujemy warsztaty wspierające ich w rozwoju.
Istnieje możliwość przyjazdu na zajęcia do ośrodka w chwilach głębokiego kryzysu. Ponadto oferujemy indywidualny kontakt z terapeutą ośrodka oraz 2 razy w tygodniu miting AA na terenie Ośrodka.

Wiemy z własnego doświadczenia, że razem jest łatwiej i skuteczniej iść w trzeźwą i radosną stronę życia.

 

Stanisław Borek - terapeuta uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień NASZ DOM

Ceny prywatnego leczenia alkoholizmu

Zapytaj o wolne miejsca
i aktualne ceny leczenia alkoholizmu
Informacje pod numerem tel:

+ (48) 698 323 698
prywatne leczenie alkoholizmu ceny, terapia uzależnień
Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję