Terapia uzależnień Wrocław

Uzależnienie jest chorobą, tak samo, jak cukrzyca czy zapalenie płuc. Nie powinna być bagatelizowana — nieleczona prowadzi do śmierci. Dla każdego jednak jest szansa — podejmując leczenie, uzależniony robi krok w stronę szczęśliwego życia.

NASZ DOM jest stacjonarnym ośrodkiem leczenia alkoholizmu, narkomanii, hazardu i uzależnień krzyżowych, oferującym swoje usługi dla mieszkańców całej Polski, w tym Wrocławia i okolic.

Poznaj naszą ofertę


Odległość Wrocławia od Prywatnego Ośrodka Leczenia Uzależnień NASZ DOM wynosi ok. 350 km. 
Nie powinno stanowić to problemu — terapia w naszym Ośrodku trwa 4 tygodnie. W przypadku, gdy osoba uzależniona przyjeżdża do Ośrodka, będąc w ciągu alkoholowym lub narkotykowym, czas terapii wydłuża się do 5 tygodni. Bezpieczne odtrucie organizmu zajmuje około tygodnia.

Ważne!

Na terapię uzależnień z Wrocławia przyjmujemy osoby w stanie nietrzeźwości. Jednak muszą one być na tyle świadome, żeby wyrazić zgodę na pobyt w naszym Ośrodku i podpisać kontrakt, w którym zobowiązują się do przestrzegania zasad w trakcie leczenia.

Ośrodek leczenia uzależnień Wrocław

Poszukujesz odpowiedniego Ośrodka leczenia uzależnień we Wrocławiu? Pamiętaj — nie musisz wybierać placówki znajdującej się w Twoim województwie. Najważniejsze jest Twoje życie, bezpieczeństwo oraz poprawa jakości życia.

Dlaczego NASZ DOM?

W Naszym Domu panuje atmosfera bezpieczeństwa, umożliwiająca zdrowienie. Warunki są domowe, pokoje 2 i 3-osobowe.  W pracy bazujemy na modelu Minnesota. O tym modelu terapeutycznym poczytać możesz więcej pod podanym linkiem.

 

W Naszym Domu znajdziesz atmosferę, warunki, program leczenia i wsparcie innych uzależnionych, które są niezbędne w skutecznym procesie terapeutycznym. Ponadto:

  • Przez całą dobę nad uczestnikiem leczenia opiekę sprawują niezastąpieni terapeuci, którzy z własnych doświadczeń i przeżyć doskonale wiedzą, czym jest uzależnienie i jak sobie z nim radzić.
  • Zrozumienie, szacunek, empatia i wsparcie. Wspólnota, którą tworzymy w Naszym Domu, gra niebagatelną rolę w trzeźwieniu, nie tylko w trakcie pobytu w Ośrodku, ale także po jej zakończeniu.
  • Przez większość dnia w Ośrodku (ok. 8 godzin) obywa się intensywna terapia, zarówno grupowa, jak i indywidualna. Każda osoba uzależniona pracuje według indywidualnie opracowanego Osobistego Planu Terapii.
  • Dbamy o preferencje i potrzeby żywieniowe, dlatego dieta dostosowana jest do potrzeb uczestników terapii. Każdego dnia o dostarczenie smacznych posiłków dba zaufana firma cateringowa.
  • Celem terapii w Naszym Domu jest nie tylko abstynencja, ale także poprawa ogólnej jakości życia. Zależy nam również m.in. na nabyciu ważnych umiejętności, takich jak radzenie sobie z życiowymi problemami bez konieczności sięgania po używki oraz odbudowie szacunku i godności uczestników leczenia.
  • Zakładamy, że rodzina i bliscy są bardzo istotnym elementem w powrocie do zdrowia, dlatego im również oferujemy pomoc i wsparcie w formie konsultacji, a także spotkań Grupy dla osób współuzależnionych.
  • Nie zabraniamy korzystania z urządzeń elektronicznych poza godzinami pracy terapeutycznej.

Leczenie alkoholizmu Wrocław? Zadzwoń do nas i zapytaj o wolne miejsca

Ośrodek leczenia uzależnień dla mieszkańców Wrocławia

Ośrodek leczenia uzależnień Wrocław — kontynuacja leczenia

W Naszym Domu wiemy, że kontynuacja zdrowienia po terapii jest konieczna. Z tego względu niezwykle skupiamy się na pomocy absolwentom ośrodka — umożliwiamy branie udziału w zajęciach, konsultacje terapeutyczne, organizujemy warsztaty terapeutyczne w formie kilkudniowych wyjazdów.

W Ośrodku, w jednej z sal, odbywają się mitingi AA i NA. Jest to sprawdzona forma kontynuacji zdrowienia z uzależnienia. Już w trakcie pobytu w ośrodku uzależniony ma szansę poznać nowych przyjaciół: osoby z tym samym problemem, jednak z dłuższym stażem zdrowienia i z większym doświadczeniem w radzeniu sobie z chorobą.

Dariusz Siudak

właściciel Ośrodka NASZ DOM
terapeuta uzależnień
uzależniony, zachowuje abstynencję od ponad 30 lat

Od początku swojej pracy zawodowej kieruje się przekonaniem, że nie ma beznadziejnych uzależnionych. Są tylko tacy, którzy utracili nadzieję…
tel. 698 323 698

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję