Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Jakie pytania na terapii?

Do naszego Ośrodka zgłaszają się osoby, które mają problem z uzależnieniem. Jednak każda z tych osób różni się od siebie - wiekiem, doświadczeniami, sytuacją rodzinną, materialną, dzieciństwem, charakterem, predyspozycjami i wieloma innymi czynnikami.

W „Naszym Domu” każdego człowieka traktujemy indywidualnie, dlatego pytania na terapii alkoholowej mogą znacząco różnić się w zależności od osoby.

Oferujemy wszystkim uzależnionym zindywidualizowany program leczenia uzależnień. Począwszy od fizycznego „dojścia do siebie” za pomocą detoksu, poprzez pracę z otwartością emocjonalną po likwidację mechanizmów obronnych choroby i szerokie oddziaływania terapeutyczne.

Porozmawiamy? Dariusz Siudak terapeuta uzależnień

Czego spodziewać się na terapii uzależnień?

Pracujemy dwojako. Terapia jest poznaniem siebie, więc w trakcie zajęć (grupowych i indywidualnych) nie mogłoby zabraknąć:

  • psychoedukacji - nasi podopieczni zyskują obszerną wiedzę na temat uzależnień i mechanizmów choroby,
  • psychoterapii - konfrontacja z uczuciami - pozwolenie sobie na ich wyrażanie i przeżywanie, radzenie sobie z nawrotami choroby.

Bardzo ważną kwestią naszego programu terapeutycznego jest Wspólnota AA. Najtrudniejszych chwil trzeźwienia nie przechodzi się samemu i nie tylko z terapeutą. Przechodzi się je we Wspólnocie, w atmosferze zrozumienia, akceptacji, wsparcia i miłości. We Wspólnocie można się leczyć, trzeźwieć i być przez całe życie.

Kolejnym elementem programu jest kwestia duchowości i siły wyższej. Zrozumienie, że to nie ja jestem Bogiem. Że nie wszystko zależy ode mnie. Poznanie siebie i uświadomienie sobie swojego kręgosłupa moralnego - co jest dla mnie ważne, czego chcę i potrzebuję. Jaka jest moja osobista hierarchia wartości.

Stosujemy mnóstwo prac i technik w pracy z każdą z wyżej wymienionych sfer. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne w całym procesie zdrowienia. Poznanie siebie i chorego sposobu myślenia, poznanie uzależnienia jako takiego, ale i uzależnienia w sobie. Jak radzić sobie z objawami choroby, jak radzić sobie z nałogiem w codzienności.

A przede wszystkim wiedza - jak zmienić życie i co jest najważniejsze, żeby nie wrócić do czynnego nałogu.

Zapraszamy do kontaktu.

Ceny prywatnego leczenia alkoholizmu

Zapytaj o wolne miejsca
i aktualne ceny leczenia alkoholizmu
Informacje pod numerem tel:

+ (48) 698 323 698
prywatne leczenie alkoholizmu ceny, terapia uzależnień
Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję