Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Trening Abstynenckich Zachowań Asertywnych

26-29 maja 2022

Warsztaty terapeutyczne w Jaworkach

W dniach 26-29.05.2022 r. odbyły się warsztaty dla chętnych uczestników terapii w NASZYM  DOMU. Brały w nich udział osoby tuż po zakończeniu terapii oraz długoletni abstynenci. Był to trening praktycznych umiejętności – TAZA, czyli Trening Abstynenckich Zachowań Asertywnych.

Asertywny sposób zachowania opiera się na WYUCZONYCH umiejętnościach i nastawieniach osobistych. Chodzi o prawo do istnienia i korzystania ze swoich praw bez lęku, bezsilności czy poczucia winy, odmienności poglądów.

Wiele osób, które stają się abstynentami, ma problemy w sytuacjach społecznych, kontaktach towarzyskich, wyrażaniu uczuć, wyrażaniu opinii, przyjmowaniu pochwał lub krytyki oraz ODMAWIANIA PICIA.

Bardzo często też w sposób nieświadomy narusza prawa i terytorium innych osób, co prowadzi do konfliktów. Brak umiejętności asertywnych zachowań powoduje problemy w utrzymaniu abstynencji.

Nabycie nowych umiejętności daje możliwość swobodnego wyrażanie siebie, uczciwe, otwartej, bezpośredniej komunikacji z innymi, aktywnego nastawienia do życia i zachowań budujących szacunek do samego siebie.

Umiejętności takie człowiek nabywa w odpowiednim treningu życiowym lub w wyniku SPECJALNIE zaplanowanego programu.

Na warsztatach w praktyczny sposób trenowaliśmy zachowania w trudnych sytuacjach każdego z uczestników. Było dużo zabawy, emocji i zadowolenia, że można sobie poradzić nawet w bardzo trudnych sytuacjach.

Po ich zakończeniu wielu uczestników sprawdzało nabyte umiejętności. Byli bardzo zdziwieni oraz zadowoleni, że to, co wydawało się niemożliwe, potrafili osiągnąć bez  wysiłku i z szacunkiem do siebie.

Warsztaty prowadzili terapeuci - Staszek i Darek.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję