Przedłużenie pobytu w Ośrodku po zakończonej terapii podstawowej

Osoby decydujące się na pobyt w Ośrodku po zakończonej terapii podstawowej to przede wszystkim uzależnieni, którzy nie mają dokąd wrócić po odbytej terapii - z różnych względów.

Powrót w miejsce, którym się piło, zażywało, czy grało, jest dużym zagrożeniem dla trzeźwiejących ludzi i w zdecydowanej większości kończy się przerwaniem abstynencji. Zdrowienie bowiem wiąże się z wieloma zmianami w życiu. Terapia jest punktem wyjściowym do zmiany chorego sposobu myślenia, a w rezultacie zachowania i wyłamania się ze starych schematów. Zamieszkanie w Naszym Domu jest rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pragną kontynuować swoje zdrowienie w bezpiecznym miejscu.


Taką decyzję podjęło już wielu uzależnionych. Dlaczego postanowili zostać w Ośrodku?

 • Ponieważ środowisko, w którym żyli dotychczas, wyklucza zdrowienie np. spotykanie się z osobami pijącymi czy biorącymi.
 • Ponieważ w miejscu zamieszkania, domu rodzinnym czy pracy obecny jest alkohol lub narkotyki.
 • Ponieważ stracili wszystko - nie mają warunków finansowych, rodziny, ani pracy.
 • Ponieważ chcą zmieniać swoje życie na lepsze - bezpieczne, w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami.

(Nie) hostel dla uzależnionych

Nie jest to hostel dla uzależnionych w tego słowa znaczeniu, ponieważ osoby mieszkające w Ośrodku są przez cały ten okres w kontrakcie terapeutycznym.

Kontrakt to restrykcyjne zasady, których celem jest zdrowienie osoby uzależnionej. Mieszkaniec podpisując go, zobowiązuje się m.in. do:

 • zachowania ścisłej abstynencji od środków psychoaktywnych,
 • uczestnictwa we wszystkich odbywających się w Ośrodku mitingach (jedynym odstępstwem jest praca w godzinach mitingów),
 • zachowanie w tajemnicy informacji o wszystkich osobach przebywających w Ośrodku,
 • przestrzegania pozostałych zasad np. zabroniona jest jakakolwiek forma agresji w stosunku do innych.

Kontrakt liczy więcej podpunktów, a niestosowanie się do jego zapisów skutkuje koniecznością opuszczenia Ośrodka. Dokładamy wszelkich starań, aby NASZ DOM był miejscem bezpiecznym i sprzyjającym zdrowieniu dla wszystkich osób, które w nim przebywają.

Opinia mieszkańca

"Na kontynuowanie terapii w ramach hostelu zdecydowałem się, ponieważ nie czułem się gotowy wrócić do swojego starego otoczenia, wciąż czułem potrzebę pracy z grupą i terapeutami. Miałem dość samotnego szarpania się ze sobą. To miejsce pozwala mi nie czuć się samotnie, pracować nad codziennymi kontaktami z ludźmi, uzyskiwać wsparcie i informacje zwrotne pomagające pracować nad sobą i swoim uzależnieniem."

~ Karol, uzależniony

Możesz liczyć na naszą pomoc

Stawianie pierwszych kroków w trzeźwości bywa bardzo trudne. Tym, którzy zdecydowali się na przedłużenie pobytu w Ośrodku po terapii, pomagamy znaleźć pracę.

Comiesięczna opłata za pobyt obejmuje pełne zakwaterowanie oraz wyżywienie. Mitingi są obowiązkowe (jeżeli nie kolidują z pracą), a każdy mieszkaniec Naszego Domu może liczyć na możliwość udziału w zajęciach terapeutycznych oraz wsparcie terapeutów.

Stały kontakt ze Wspólnotą innych osób uzależnionych jest warunkiem umożliwiającym rozwój. To podstawa do tego, aby zdrowieć w szczęśliwym, trzeźwym życiu - niezależnie od miejsca zamieszkania.

Co oznacza zamieszkanie w Naszym Domu po terapii?

 • Bezpieczne warunki sprzyjające zachowaniu abstynencji.
 • Stały dostęp do wsparcia terapeutycznego, psychologicznego, a także Wspólnoty. Nie jesteś sam ze swoim problemem, ale też ogólnie, w życiu.
 • Warunki do tego, żeby się rozwijać, żeby trzeźwieć, godzić się ze światem, akceptować siebie. Akceptować innych.
 • Pomoc od innych, ale także dla innych osób uzależnionych.

Zainteresowany pobytem w Naszym Domu po terapii?

Masz pytania? Skontaktuj się z właścicielem Ośrodka, Darkiem Siudakiem.

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję