Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Mapa mojego świata

17-20 marca 2022

Warsztaty terapeutyczne dla osób uzależnionych

Pod koniec marca odbyły się warsztaty pt. Mapa mojego świata prowadzone przez terapeutę Dariusza Siudaka. 4-dniowa praca na zajęciach warsztatowych umożliwiła uczestnikom większy wgląd w samego siebie oraz jeszcze większy kontakt z własnymi emocjami. Warsztaty terapeutyczne pozwoliły także zobaczyć sposoby działania choroby, którą jest uzależnienie.

W zajęciach brały udział osoby trzeźwiejące z różnym stażem abstynencji, uzależnione od różnych środków psychoaktywnych. Poniżej znajdują się ich opinie na temat warsztatów.

Opinie uczestników

"Odnośnie warsztatów terapeutycznych organizowanych przez Darka. Warsztaty to nieodłączny element mojej drogi w trzeźwości, pozwalają na wgląd w siebie, ale przede wszystkim  choroby bardzo podstępnej i bezwzględnej. Niejednokrotnie dzięki warsztatom wraca świadomość i pokora wobec choroby alkoholowej co jest, uważam podstawą do czerpania radości w trzeźwym życiu. W moim odczuciu jeżeli ktoś chce naprawdę trzeźwieć, a nie tylko nie pić, bo to jest bardzo duża różnica, powinien korzystać z takiej możliwości, jaka dają warsztaty. Polecam z całego serca, a ja osobiście mam ogromna wdzięczność, że mogę korzystać z dobrodziejstwa warsztatów terapeutycznych organizowanych przez Darka i dziękuje Darkowi za profesjonalne podejście, ale tez za to, że wkłada w to cale serce. Pozdrawiam"

Paweł

"Mój komentarz: Warsztaty ukazały mi, jak łatwo przeoczyć i zbagatelizować uzależnienie, które działa także w okresie abstynencji, jakkolwiek długa by on nie była. Wsparcie, czujność i solidarność grupy jest czymś, czego człowiek nie może posiąść, działając samemu. Te warsztaty leczą nie tylko chorobę, ale także dusze. Przyjeżdżasz na nie, widzisz grupę twardzieli, a potem okazuje się, ze to wrażliwi, przyjacielscy ludzie, którzy nie owijają w bawełnę. Podejście i profesjonalizm terapeuty fenomenalne, zaskakujące niemal na każdym kroku. Planowałem, że pojadę na warsztaty raz, ale teraz jestem pewien, że będę tam wracać. Dziękuje Wam kochani."

Kuba

"Jestem trzeźwy od pięciu miesięcy. Swoją drogę do trzeźwości rozpocząłem w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień NASZ DOM dzięki profesjonalnemu zespołowi doświadczonych życiowo terapeutów. Drogę do trzeźwości należy pielęgnować jak bezcenny skarb, dlatego postanowiłem wziąć udział w Warsztatach Terapeutycznych Osób Uzależnionych. Dla mnie był to czas bardzo wartościowy terapeutycznie i duchowo. Grupa razem z terapeutą pokazali mi, w którym miejscu jestem na mojej drodze do trzeźwości, oraz jak alkoholizm jest podstępną i niebezpieczną chorobą. "Najlepszym lekarstwem dla trzeźwiejącego alkoholika jest drugi trzeźwiejący alkoholik"."

Jurek

"Warsztaty to 3 dni harówy pracy nad sobą. Emocjonalny rollercoaster od łez po radość i euforię. Naprawdę warto w tym być. b.pomaga w zachowaniu trzeźwości, w poznaniu siebie. B dziękuje Darkowi i całej reszcie, do następnego spotkania."

Andrzej

"Mam na imię Piotrek jestem alkoholikiem, chcę podzielić się z Wami, co czuję i sądzę na temat warsztatów organizowanych przez ośrodek Nasz Dom. Minął mi właśnie roczek trzeźwości, dzięki Sile Wyższej i terapeutom miałem możliwość trzykrotnie brać udział w warsztatach, czuje za to wdzięczność, zaoszczędziło mi to czasu. Praca w grupie pokazuje, jakie popełniam błędy  w trzeźwieniu, poznaje się na nowo, czasem jest to bolesne, choroba alkoholowa zrobiła swoje. Mam nadzieje, że będzie to pomocne w podjęciu decyzji, brać udział w warsztatach czy nie. Na mnie działa, życzę Wam pogody ducha i trzymajcie się cieplutko."

Piotrek alkoholik

"Warsztaty w Jaworkach jest to nieodzowny element w moim trzeźwieniu, który towarzyszy mi od początku mojej drogi trzeźwości. Są to cztery dni, kiedy mogę w pełni poświęcić czas dla siebie i swojej choroby w gronie wspaniałych przyjaciół, dla których najwyższą wartością jest trzeźwość, dodatkowo w pięknej scenerii, jaka są Jaworki i góry Pieniny. Zawsze wracam naładowany pozytywną energią. Pozdrawiam"

Paweł alkoholik

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję