Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień NASZ DOM

Bilans mojego trzeźwienia

23-26 marca 2023

Warsztaty terapeutyczne dla osób uzależnionych

Warsztaty rozpoczęliśmy powitaniem wiosny, spacerując i podziwiając przecudny wąwóz Homole. Po smacznym góralskim obiedzie rozpoczęła się uczta intelektualna. Każdy uczestnik miał czas, aby omówić swoje doświadczenia. Grupa, słuchając i analizując, starała się pokazać mówcy słabe i mocne strony procesu trzeźwienia. To był główny cel naszego spotkania.

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Jest to czas rozterek i obaw dla wielu ludzi uzależnionych. Pragniemy te i każde kolejne Święta przeżyć w radości, na trzeźwo. Rozpoznając możliwe zagrożenia, dzieliliśmy się pomysłami, jak sobie z nimi poradzić. Słuchając o pozytywnych doświadczeniach innych, każdy uczestnik warsztatów budował swoją strefę bezpieczeństwa. Wszyscy czuliśmy więź i wsparcie oraz wiarę, że razem pokonamy wszelkie przeszkody. Zakończyliśmy warsztaty w niedzielę przepysznym obiadem i poczuciem w pełni wykorzystanego czasu. Rozstaliśmy się z żalem i nadzieją na szybkie, ponownie spotkanie. Do zobaczenia!

Nie chcemy, żeby ktoś pozostawał sam w trudnych dla siebie chwilach. Wsparcie jednego uzależnionego dla drugiego uzależnionego ma ogromną moc. Dlatego organizujemy warsztaty, odpowiadając na potrzeby byłych mieszkańców Naszego Domu.

Opinie uczestników

W dniach 23-26.03.2023 r. uczestniczyłem w warsztatach terapeutycznych w Jaworkach. Tematem przewodnim był "Bilans mojego trzeźwienia". Głównymi zagadnieniami poruszanymi na warsztatach były zagadnienia związane z realizacją planu trzeźwienia, a także uczucia i emocje, umiejętność ich rozpoznawania i wyrażania oraz sposoby na radzenie sobie z głodami i nawrotami w abstynencji. Niesamowite doświadczenie, które nie tylko wywarło na mnie ogromne wrażenie, ale i zostanie ze mną na długo. Wysłuchałem z uwagą wypowiedzi wielu uczestników oraz cennych porad terapeutów i będę się starał wprowadzać te refleksje do mojego życia. Poza terapeutami spotkałem grupę serdecznych, pogodnych, sympatycznych i doświadczonych przyjaciół, z którymi spędzaliśmy wspólnie większość czasu, zaczynając od posiłków, poprzez rozmowy, zajęcia i wspólne wycieczki. Grupa na warsztatach poza różnym stażem trzeźwienia miała jeden wspólny cel – poprawę własnego myślenia, przypomnienie sobie o poważnych problemach związanych z chorobą alkoholową oraz odświeżenie wiedzy wyniesionej z terapii. Na wspólnych aktywnościach mogłem odczuć poczucie wspólnoty, przynależność do grupy, które jest dla mnie wsparciem i motywacją na dalszej drodze trzeźwienia.

Dziękuję za świetną organizację. Dziękuję za możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczeń terapeutów Staszka i Darka.

Pozdrawiam i pogody ducha

Sławek


Przesyłam swoją opinię i wrażenia z warsztatów terapeutycznych, które odbyły się w Jaworkach w dniach: 23-26.03.2023 r. w grupie Staszka Borka. Pierwszy raz bylem na takich warsztatach z racji mojej choroby alkoholowej, w sierpniu 2022 r.  uczestniczyłem w 5-tygodniowej terapii w "Naszym Domu" w Dąbrowie k. Kielc. Udział w tych warsztatach uświadomił mnie, w jakim punkcie  znajduje się obecnie w procesie trzeźwienia i mojej abstynencji. Usłyszałem uwagi i spostrzeżenia w związku z moim procesem trzeźwienia od innych uczestników. Były to cenne wskazówki, co muszę jeszcze zrobić w mojej abstynencji i na co muszę zwrócić uwagę, aby to moje trzeźwienie przebiegało pomyślnie. Zajęcia dydaktyczne były przeplatane wyjściami w góry, co zbilansowało wysiłek i lepsze samopoczucie. Warunki pobytu w hotelu "Jan" wraz z bardzo dobrym jedzeniem sprawiły, że jestem szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w takich warsztatach. Dodam, ze dzisiaj rano, tj. w poniedziałek 27.03.2023 r. obudziłem się i miałem chęć powrotu do Jaworek. Bardzo dobre warsztaty prowadzone przez wspaniałego Staszka oraz obecnego też na warsztatach Darka Siudaka, który podzielił się swoimi z wzruszającymi wspomnieniami.

Będę czekał na następne takie warsztaty, serdecznie pozdrawiam

Józek


Uważam ze warsztaty to świetna inwestycja w siebie. Połączenie gór i pracy ze sobą to świetna forma na zajęcia. Cudownie spędzony czas z niesamowitą grupą, którą serdecznie pozdrawiam i tęsknię! :) Do następnego! Jestem już na liście na czerwiec! Do zobaczenia :)

KamilTo był fenomenalny i naprawdę bardzo wartościowo spędzony czas na marcowych warsztatach. Każda chwila w Jaworkach była bezcenna dla mojego zdrowienia. Ogromna dawka wiedzy, nowe doświadczenia, plan i pomoc w organizacji dalszego trzeźwego życia, a przede wszystkim fantastyczni ludzie, z którymi rozmowy mogłyby trwać do rana, na pewno nie zostaną bez echa w codziennych zmaganiach. Super dodatkiem do warsztatów są wycieczki po pobliskich szlakach, piękna okolica, świetne jedzenie i ciekawe zakątki hotelu :)

Ola


Warsztaty mega potrzebne. Uzupełnienie wiedzy potrzebnej do dalszego trzeźwienia. Praca z terapeutą i innymi uzależnieniami bardzo pomocna w trzeźwieniu. Bardzo mi pomogły wypowiedzi, uwagi innych na mój temat, także uważnie słuchałem, jak inni uzależnieni opowiadali o swojej trzeźwości. Poprawiam swoje błędy i pomagam innym w trzeźwieniu.

Pogody Ducha :) Pozdrawiam

Piotr

Nasza strona korzysta ciasteczek (cookies), dzięki którym możemy dostarczać usługi na najwyższym poziomie Czytaj więcej
Akceptuję